Roman Giertych. (zdj. Il. ) ; DOMIN/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; DOMIN/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Listopada 2020

Totalna kompromitacja prokuratury? Roman Giertych ujawnia, chodzi o sąd i "krytykę PiS"

Decyzją wymiaru sprawiedliwości Roman Giertych został zwolniony ze stosowania się do środków zapobiegawczych, narzuconych przez prokuraturę. Co więcej, wskazano, że organy ścigania "nawet nie uprawdopodobniły" zarzutów skierowanych pod adresem adwokata. Wydano ważne stanowisko.

Od 15 października ciągnie się sprawa Romana Giertycha. Były polityk został wówczas ujęty przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, jednak podczas interwencji służb prawnik z nieznanych przyczyn stracił przytomność. Prokuratura miała przedstawić zarzuty zatrzymanemu, gdy ten był nieprzytomny.

Sławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydSławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydCzytaj dalej

Zapadła decyzja sądu. Roman Giertych wraca do pracy

"Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych" - oświadczyło w październiku CBA. Roman Giertych 17 listopada zrelacjonował przebieg posiedzenia Sądu Okręgowego w Poznaniu. Podczas rozprawy prokuratura, zgodnie z orzeczeniem wymiaru sprawiedliwości, nawet nie uprawdopodobniła zarzutów pod adresem mecenasa.

Wstrzymano wszelkie środki zapobiegawcze, jakie dotychczas zostały nałożone przez organy ścigania. Mowa między innymi o zakazie opuszczania kraju oraz uniemożliwieniu Romanowi Giertychowi wykonywania zawodu, co uniemożliwiało mu prowadzenie sprawy Leszka Czarneckiego. Prawnik wciąż zapewnia, że to właśnie biznesmen podejrzany o popełnienie oszustw na kwotę ponad 130 milionów złotych wobec klientów Idea Banku.

Oświadczenie Romana Giertycha zostało opublikowane na Facebooku. Były minister wydał ważny komunikat również do dziennikarzy. "Nie wolno od wczoraj używać sformułowań w rodzaju ("grozi mu 10 lat") lub (podejrzewany o udział...). Mi nic w tej sprawie nie grozi, bo sąd uznał, że przestępstwo nie zostało nawet uprawdopodobnione przez prokuraturę. I w niczym nielegalnym nie brałem udziału, co potwierdził sąd" - czytamy.

Sylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychSylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychCzytaj dalej

Obrońca Czarneckiego deklaruje, że będzie kierował do sądu wszelkie pomówienia, jakie padną pod jego adresem. Podał również, że będzie konsekwentnie dążył do pociągnięcia do odpowiedzialności zarówno dziennikarzy TVP, jak i przedstawicieli innych mediów. "Nie pozwolę nikomu powielać oszczerstw, wymyślonych przez partię rządzącą i potęgować krzywdy, która dotknęła mnie i moją rodzinę" - zapewnił Roman Giertych na Facebooku.

Amnestia. Sąd Rejonowy w Poznaniu wstrzymał wykonalność wszystkich środków zapobiegawczych, które narzuciła na mnie...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna Wtorek, 17 listopada 2020

Były poseł uznał decyzję sądu za publiczną kompromitację prokuratury. Przypomnijmy, że według autora wpisu, całe zamieszanie jest elementem gry politycznej. 15 listopada mecenas opublikował kolejny obszerny komunikat, w którym zapewnił o składaniu Leszkowi Czarneckiemu korupcyjnych propozycji przez Adama Hofmana. Motywacją dla niejasnych działań miał być fakt, że jedna z największych firm prywatnych nie należy do zwolennika Zjednoczonej Prawicy.

Przychodzi Hofman do Czarneckiego. Opowiedziałem szczegółowo sprawę propozycji korupcyjnej dotyczącej TVN 24 złożonej...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna Niedziela, 15 listopada 2020

Od 2018 roku miały ciągnąć się rzekome próby przejęcia władzy w instytucji Czarneckiego. Roman Giertych pisał o próbie zastraszenia oraz propozycji korupcyjnej. Podejrzany o oszustwa miał przyjąć do władz banku osobę z układu rządzącego. Na platformie YouTube ujawniono też fragment nagrania ze spotkania na linii Hofman-Czarnecki. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości również wydał oświadczenie do mediów, zgodnie z którym, rozmowa wynikała z podjętej wcześniej współpracy w zakresie komunikacyjno-doradczym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

- Od kilku lat moja firma pracuje z dwoma bankami Leszka Czarneckiego, współpracowaliśmy też z jego fundacją i firmą syna. On nas zaprosił do współpracy. Takich rozmów dotyczących strategii postępowania było bardzo wiele. W tej konkretnej rozmawialiśmy o różnych propozycjach personalnych. To Leszek Czarnecki poprosił nas, abyśmy podpowiedzieli mu, kogo warto zatrudnić w jego bankach. Michał Krupiński był jedną z rozważanych opcji - tłumaczył Hofman dla "Onetu".

Jak wynika z relacji polityka, po ujawnionych przez Romana Giertycha nagraniach, Krupiński miał wyjaśnić Czarneckiemu konsekwencje płynące z upadku dwóch banków dla polskiego rynku. - Nie chodziło nam o to, że Krupiński miałby cokolwiek załatwić. Rozmowa była dłuższa, a Czarnecki wyciął fragment, który mu pasuje - zapewnia dla "Onetu".

Roman Giertych doszukuje się drugiego dna w działaniach prokuratury. W jego opinii mogło dojść do próby zastraszenia środowisk adwokacik tak, by obywatele nie mieli dostępu do ich usług. Prawnik podkreślał również, że CBA miało nie wyrażać szczególnego zainteresowania dokumentacją, a taśmami, na których miały być nagrania z udziałem Adama Hofmana.

Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiMagdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

Źródło: [Facebook/Roman Giertych/Onet]