Roman Giertych. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Listopada 2020

Już nie tylko Roman Giertych, lider strajków boi się o przyszłość, wszystko ujawnił, "Jest na mnie zlecenie"

Już nie tylko Roman Giertych mógł stracić uprawnienia do wykonywania zawodu. Igor Tuleya, lider manifestacji w obronie niezawisłego sądownictwa dziś również może znaleźć się w poważnych tarapatach. Co się dzieje? "Ktoś, gdzieś wydał na mnie zlecenie". Co się dzieje?

Od 15 października ciągnie się sprawa Romana Giertycha, jednak nie jest to ostatni przypadek, gdy oskarżony wskazuje, że działania organów ścigania są elementem politycznej gry. Przypomnijmy, że adwokat odzyskał prawo do wykonywania zawodu. W mediach społecznościowych ostrzegł przed próbą zastraszania środowisk prawniczych. Igor Tuleya zaś został dziś wezwany na posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Przełomowa i zaskakująca decyzja w życiu Marty Kaczyńskiej, mowa o jej małżeństwie. Nikt się nie spodziewałPrzełomowa i zaskakująca decyzja w życiu Marty Kaczyńskiej, mowa o jej małżeństwie. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Już nie tylko Roman Giertych. Warszawski sędzia może stracić uprawnienia. Co nas czeka?

Igor Tuleya dał poznać się opinii publicznej jako przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości, który nakazał prokuraturze wszczęcie śledztwa dotyczącego nieprawidłowości, jakich miała dopuścić się Zjednoczona Prawica poprzez nagłe przeniesienie obrad budżetowych do sali kolumnowej. Incydent miał miejsce w 2016 roku i został zapamiętany przez blokadę mównicy sejmowej w wydaniu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Sędzia brał też udział w licznych manifestacjach, organizowanych przez liderów Komitetu Obrony Demokracji. Jego media społecznościowe są wypełnione informacjami na temat sytuacji trzeciej władzy w Polsce. Sam Tuleya został oskarżony przez prokuraturę o ujawnienie tajemnicy śledztwa. Chodzi o wytknięcie prokuraturze umorzenia sprawy, pomimo prawdopodobnego przerabiania protokołów do głosowania podczas obrad na sali kolumnowej.

Padł więc wniosek o uchylenie społecznikowi immunitetu. Dziś Izba Dyscyplinarna w składzie trzyosobowym będzie decydowała o przyszłości prawnika. W jego obronie stanął Roman Giertych, publikując mocny wpis za pośrednictwem Twittera.

Skandaliczne zachowanie Kingi Dudy z okazji urodzin. Ujawniono zdjęcia i wideo, trafiły do sieci - na pewno niechcianeSkandaliczne zachowanie Kingi Dudy z okazji urodzin. Ujawniono zdjęcia i wideo, trafiły do sieci - na pewno niechcianeCzytaj dalej

"Dzisiaj sędzia Igor Tuleya jest sądzony przez tzw. sędziów z tzw. Izbą Dyscyplinarnej. Kolejny akt zastraszania sędziów" - czytamy. Tuleya w rozmowie z "Onetem" wskazał, że nie zamierza stawić się przed organem. Wciąż będzie orzekał w warszawskim Sądzie Okręgowym, ponieważ jego zdaniem, działania organu stanowią jawne naruszanie obowiązujących przepisów. Zadeklarował też zgłoszenie incydentu do europejskich instytucji, by te rozwiały wątpliwości co do postawionych mu zarzutów.

- Ja jestem sędzią polskim i europejskim, zaś ID działa wbrew prawu europejskiemu. Dlatego takie bezprawie nie może wygrać w europejskim prawem - komentował dla "Onetu", po czym dodał, że rozprawa była wielokrotnie odraczana. W jego opinii "ktoś" chciał, by posiedzenie wreszcie się odbyło. - dokładano tylu starań, by doszła ona do skutku, może wskazywać, że ktoś gdzieś wydał na mnie zlecenie - podaje. Warto podkreślić, że Roman Giertych również oskarżał prokuraturę o próbę oczernienie go przed opinią publiczną.

Były poseł wczoraj poinformował o orzeczeniu poznańskiego sądu, który wykazał brak prawdopodobieństwa podejrzeń organów ścigania. Chodzi o przywłaszczenie i pranie brudnych pieniędzy ze stratą na poziomie 90 milionów złotych. Od momentu wydania wyroku Roman Giertych podał, że jest w pełni uwolniony od zarzutów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. PKO BP bije na alarm, klienci zagrożeni. Bank apeluje o szczególną ostrożność
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

ISędzia Tuleya podtrzymuje, że organ nie jest instytucją niezależną od zewnętrznych nacisków. - Nie wierzę, że Izba Dyscyplinarna to jest niezależny sąd. I obawiam się, że nawet jeśli w środę się "postawią" i nie uchylą mi immunitetu - jak postanowili w I instancji - to za chwilę znajdzie się kolejny prokurator chcący postawić mi jakieś dowolne zarzuty, lub jakiś rzecznik dyscyplinarny się uaktywni... Jak mówiłem, jestem na celowniku - tłumaczy dla "Onetu".

Kotlety mielone bez mięsa? Świetna opcja dla osób, które mają problemy z cholesterolem lub nadwagąKotlety mielone bez mięsa? Świetna opcja dla osób, które mają problemy z cholesterolem lub nadwagąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord
  2. Mówiono o nim "cebula czarownic", tymczasem jest silnym naturalnym antybiotykiem. Ma niebywałe prozdrowotne właściwości
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Kinga Rusin rzuciła wszystko i spakowała walizki. Gwiazda TVN przeprowadziła się do miejsca, które tłumnie odwiedzane jest przez setki wczasowiczów
  7. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie

Źródło; [Onet/Twitter/Roman Giertych]