Roman Giertych. (screen) TVP InfoŹródło: (screen) TVP Info
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Października 2020

Opublikowano najnowsze informacje o stanie zdrowia Romana Giertycha

Dziś rano TVP podało nowe informacje o stanie zdrowia zatrzymanego wczoraj Romana Giertycha. Wynika z nich, że według Stanisława Żaryna, jego stan był dobry. Słowom mocno zaprzeczyła żona adwokata, Barbara. Z informacji, które otrzymała od lekarzy, stan zdrowia jej męża jest poważny. Potem służby były bardziej ostrożne w osądzie.

W czwartek popołudniu, kiedy doszło do przeszukania domu Romana Giertycha, prawnik zasłabł i został przewieziony do szpitala. Jak podawał jeszcze niedawno Stanisław Żaryn dla Polsat News, stan adwokata był "dobry". Słowom tym, całkowicie zaprzeczyła jednak żona Giertycha. Gdzie leży prawda?

Nagła zmiana tuż przed weekendem. Ministerstwo opublikowało nowy komunikat, chodzi o nauczanie w szkołachNagła zmiana tuż przed weekendem. Ministerstwo opublikowało nowy komunikat, chodzi o nauczanie w szkołachCzytaj dalej

Żona Romana Giertycha: stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu

Barbara Giertych, żona Romana Giertycha, odpowiedziała na komentarz Stanisława Żaryna na swoim Twitterze.

"Wbrew temu, co twierdzi Stanisław Żaryn ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający życiu i zdrowiu" - pisała nad ranem.

- Nie wiem, skąd służby twierdzą, że stan zdrowia mojego męża jest dobry. Nie jest. Takie informacje przekazano mi ze szpitala - mówiła za to w rozmowie dla WP. - Szlag mnie trafił, jak przeczytałam informacje przekazywane przez służby PiS, że stan zdrowia mojego męża był dobry. Nie wiem, skąd taka wiedza. Byłam świeżo po rozmowie z lekarzami, którzy mówili, że stan był poważny. Uprzedzono mnie, że zacznie się medialna wojna w tej sprawie.

Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocjeNieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocjeCzytaj dalej

- Mój mąż stracił przytomność na kilkanaście minut. Nie było możliwości od razu wrócić do normalnego stanu. Jak relacjonowali mi lekarze, później był w półprzytomnym stanie. Był to stan zagrażający zdrowiu i życiu. Po tym, jak trafił do szpitala do Otwocka, medycy podjęli decyzję, by przewieźć go do Szpitala Bródnowskiego. W placówce jest pod opieką konsylium profesorskiego. Mąż ma status osoby zatrzymanej, więc cały czas są przy nim także funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego - opowiedziała adwokatka i żona zatrzymanego.

Jak zareagowały służby?

Służby w swoich następnych wypowiedziach podeszły do tematu o wiele ostrożniej.

- Roman G. jest pod opieką lekarzy, to od opinii lekarzy i wyniku badań będzie zależało, co dalej z nim się stanie Prokuratura i CBA będą podejmowały decyzje w zależności od opinii lekarskich - mówił dla TVP Info Stanisław Żaryn.

Nie wiadomo też, czy w takich warunkach będzie mogło dojść do przesłuchania zatrzymanego i przedstawienia mu zarzutów.

- Zatrzymany nadal przebywa w szpitalu; obecnie cały czas trwają ustalenia odnośnie tego, czy będzie on zdolny do czynności z udziałem prokuratora - mówiła rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, prok. Anna Marszałek.

- To wydarzenie z wczorajszego wieczora nie przeszkodziło w wykonaniu wszystkich zaplanowanych czynności, przeszukanie w mieszkaniu zostało ukończone, czynności trwają. Wszyscy podejrzani muszą stanąć przed prokuratorem, by usłyszeć zarzuty - twierdził Żaryn, komentując sprawę dotyczącą przeszukania. Co do niego, swoje zdanie ma również Barbara Giertych.

- Adwokaci, którzy uczestniczyli w tych przeszukaniach, byli mocno zdegustowani lekkim traktowaniem procedury karnej przez funkcjonariuszy CBA. Oficerowie Biura na tyle, ile mogli być mili – byli mili. Na tyle, ile mogli być rozważni – byli rozważni. Ale odnośnie dokładnego przestrzegania przepisów prawa – CBA powinno większą wagę przyłożyć do nauki procedur - zaznaczyła prawniczka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Dopiero po 81 latach odkryto niezwykły skarb. Znaleziono go w belce stropowej w trakcie remontu
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

źródło: [wiadomosci.wp.pl][tvp.info]

Komunikat Kościoła do wszystkich Polaków. W grę wchodzą niedzielne msze i restrykcjeKomunikat Kościoła do wszystkich Polaków. W grę wchodzą niedzielne msze i restrykcjeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piękna polska bokserka relaksuje się w basenie. Zmysłowe zdjęcie w bikini rozpala zmysły (FOTO)
  2. Prawdziwa gratka dla miłośników zakupów. Już niedługo drugie takie miejsce w Polsce
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Sąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News