Roman Giertych. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Listopada 2020

Roman Giertych ujawnia wielką aferę. Teraz udostępnił tajne nagranie z podsłuchu, niewiarygodne

Adwokat Roman Giertych, wcześniej zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, teraz ujawnia nagranie z udziałem b. rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Adama Hofmana. "Chciałbym zapewnić CBA, że żadnych dowodów w tej sprawie nie mam przy sobie. Proszę więc mnie jutro nie odwiedzać" - deklaruje.

Jak podają służby, powodem zatrzymania Romana Giertycha było rzekome wyprowadzanie pieniędzy ze spółki, przywłaszczenie i pranie pieniędzy. Straty finansowe oszacowano na aż 90 milionów złotych. Oskarżony przedstawia zgoła inną relację wydarzeń i wskazuje na powiązanie incydentu ze sprawą Leszka Czarneckiego.

Obrazy WTV"Wiadomości" TVP: Nikt się nie spodziewał tak bezczelnego wydania. Sądzą, że tuszowanie pedofilii przez papieża jest atakiem lewicowych opozycjonistówCzytaj dalej

Właśnie teraz Roman Giertych ujawnia nagranie, na którym ma występować Adam Hofman

Do ujęcia Romana Giertycha doszło dzień przed rozprawą wyżej wspomnianego przedsiębiorcy. Organy ścigania wnioskowały wówczas o zastosowanie aresztu tymczasowego dla podejrzanego biznesmena. Postawiono mu zarzuty o oszukanie klientów Idea Banku na kwotę aż 130 milionów złotych.

Prawnik jest przekonany, że sprawa wywiązała się z faktu, że jedna z największych firm prywatnych nie należy do zwolennika Zjednoczonej Prawicy. Od 2018 roku miały ciągnąć się rzekome próby przejęcia władzy w instytucji Czarneckiego. Roman Giertych pisał o próbie zastraszenia oraz propozycji korupcyjnej. Podejrzany o oszustwa miał przyjąć do władz banku osobę z układu rządzącego. "40 milionów miało być tylko miłym prezentem dla zaufanego człowieka PiS" - podaje adwokat.

Wielki protest restauratorów, nie wytrzymali. Rozdano jedzenie, które było warte ponad 20 tys. złotychWielki protest restauratorów, nie wytrzymali. Rozdano jedzenie, które było warte ponad 20 tys. złotychCzytaj dalej

Niepokojące stanowisko wymaga jednak przedstawienia dowodów. "Gazeta Wyborcza" podała, że propozycje korupcyjne miał składać Adam Hofman, jednak on odciął się od spekulacji medium. Wywołało to reakcję Romana Giertycha, który ujawnił konkretne nagranie.

Przychodzi Hofman do Czarneckiego. Opowiedziałem szczegółowo sprawę propozycji korupcyjnej dotyczącej TVN 24 złożonej...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna Niedziela, 15 listopada 2020

"Adam Hofman publicznie zaprzeczył doniesieniom Gazety Wyborczej, że to on stał za złożonymi dr Leszkowi Czarneckiemu ofertami. Będziecie mogli Państwo sami zweryfikować prawdziwość tego zaprzeczenia" - zaczął Roman Giertych we wpisie na Facebooku i zadeklarował, że polityk miał proponować przedsiębiorcy udział w przejęciu władzy na stacją TVN24. Medium miały kontrolować spółki Skarbu Państwa. Oferta powiązała się z wnioskiem o areszt tymczasowy oraz rzekomymi działaniami Komisji Nadzoru Finansowego, które miały uderzyć w biznesmena.

Uwaga, klienci banku Millennium powinni uważać. Pojawiło się ostrzeżenie, można stracić majątekUwaga, klienci banku Millennium powinni uważać. Pojawiło się ostrzeżenie, można stracić majątekCzytaj dalej

Autor wpisu po krótce zrelacjonował przebieg wydarzeń, w których miał wziąć udział były już poseł Prawa i Sprawiedliwości. "Nasze zdziwienie budzi fakt, że od początku sierpnia prokuratura nie ujawnia publicznie faktu złożenia takiego wniosku.14 września z Leszkiem Czarneckim kontaktuje się Adam Hofman proponując swój przylot z ważną sprawą. Do spotkania dochodzi 15 września. Na spotkaniu Adam Hofman i jego współpracownik (nazwisko dla Komisji Śledczej) proponuje formalne lub nieformalne zatrudnienie Michała Krupińskiego. Jednocześnie Adam Hofman oświadcza, że w/w w przypadku zatrudnienia pójdzie do Zbigniewa Ziobro, porozmawia, przekona i rozwiąże problemy Czarneckiego dzięki temu, że w PiS jest autorytetem od spraw bankowych, czyli w zakresie tych spraw w których zarzuty ma Czarnecki" - zdradza Roman Giertych.

Przypomnijmy, że według posiadacza nagrania z podsłuchu, Centralne Biuro Antykorupcyjne miało przeszukać jego posiadłość właśnie przez wzgląd na materiały obciążające polityków z obozu rządzącego. Roman Giertych wskazywał jednak na rzekome szczególne zainteresowanie taśmami, a nie dokumentacją. Adwokat zapewnia też o braku związku Jarosława Gowina ze sprawą i apeluje o powołanie niezależnej komisji śledczej, złożonej w większości z członków opozycji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Zakażony COVID-19 uciekł ze szpitala do Biedronki. Wydały go własne ręce
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

Do zatrudnienia Krupińskiego miało nie dojść, co w ocenie Romana Giertycha mogło wywołać reakcję Zbigniewa Ziobry. Tydzień po spotkaniu polityk Zjednoczonej Prawicy miał oświadczyć, że chce aresztować Czarneckiego i wystawić za nim list gończy. "15.10.2020 roku dochodzi o mojego zatrzymania dzień przed sprawą l. Czarneckiego na której mam ujawnić dowody złożonej mu z powołaniem się na wpływy u Zbigniewa Ziobry oferty korupcyjnej. Agenci CBA szukają u mnie wyłącznie taśm. Ten fragment rozmowy za zgodą mego Mocodawcy udostępniam, aby nikt nie zarzucał, że mijam się z prawdą. Dalsze dowody możemy przekazać Komisji Śledczej" - podaje Roman Giertych.

"Chciałbym zapewnić CBA, że żadnych dowodów w tej sprawie nie mam przy sobie. Proszę więc mnie jutro nie odwiedzać" - zakończył wpis na Facebooku.

Do zarzutów formułowanych przez Giertycha odniósł się Adam Hofman w rozmowie z "Onetem". - Od kilku lat moja firma pracuje z dwoma bankami Leszka Czarneckiego, współpracowaliśmy też z jego fundacją i firmą syna. On nas zaprosił do współpracy. Takich rozmów dotyczących strategii postępowania było bardzo wiele. W tej konkretnej rozmawialiśmy o różnych propozycjach personalnych. To Leszek Czarnecki poprosił nas, abyśmy podpowiedzieli mu, kogo warto zatrudnić w jego bankach. Michał Krupiński był jedną z rozważanych opcji - komentował.

Hofman wskazał również, co Krupiński mógłby uzyskać u boku Zbigniewa Ziobry. - Mógłby jako fachowiec przedstawić konsekwencje upadku dwóch banków Czarneckiego dla rynku finansowego w Polsce. Nie chodziło nam o to, że Krupiński miałby cokolwiek załatwić. Rozmowa była dłuższa, a Czarnecki wyciął fragment, który mu pasuje - dodawał dla "Onetu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Może pomóc w walce z koronawirusem. Jest dostępna praktycznie w każdej aptece
  2. Ekspresowy przepis na uwielbiane przez wszystkich ciasto bez pieczenia. Najlepsze do kawy lub herbaty
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Ludzie nagle zaczęli uciekać przez okna hostelu, służby w akcji. Porażające wieści zza granicy, goście byli zdruzgotani
  7. Już dziś w nocy wystartuje pierwsza załogowa misja SpaceX Crew-1. Historyczny moment obejrzą miliony widzów

Źródło: [Facebook/Roman Giertych/Onet]