Roksana Węgiel. instagram/roxie_wegielŹródło: instagram/roxie_wegiel
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Stycznia 2020

Nauczycielka Dody i Górniak nie szczędziła Roksanie Węgiel gorzkich słów. "Zaburzy jej życie"

Roksana Węgiel nie schodzi ze świecznika od dnia, w którym wygrała dziecięcą edycję Eurowizji. Gwiazdy nie przyćmiła nawet jej następczyni. Viki Gabor uświetnia polski show biznes z takim samym impetem, jak starsza koleżanka. Obie, wyjątkowo uzdolnione piosenkarki, mimo młodego wieku nie dostają taryfy ulgowej od osób komentujących krajową estradę. Krytyczną opinię na temat Węgiel wydała właśnie Elżbieta Zapendowska.

Trenerka wokalna uznawana jest za swego rodzaju wyrocznię w polskim show-biznesie. Na fotel jurorki w kilku muzycznych talent-show zasłużyła wyszkoleniem m.in. Dody czy Edyty Górniak. Popularności nie odejmuje jej z pewnością cięty język. Swego czasu media cytowały inwektywy, jakimi rzucała w kierunku Gosi Andrzejewicz.

Starszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłStarszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógłCzytaj dalej

 - To dla mnie takie typowe bezguście. Takie wypindrzone, mizdrzące się do publiczności, no po prostu nie cierpię czegoś takiego. Wokal taki przyzwoity, tylko jak widzę tę głupotę w oczach i to mizdrzenie się to wokal, jaki by nie był, nie obroni tej osoby - mówiła o piosenkarce na łamach "Na Żywo".

Teraz trenerka na warsztat wzięła zwyciężczynię dziecięcej Eurowizji.

Roksana Węgiel musi zmierzyć się z mocną krytyką

Zapendowska w rozmowie z "Plejadą" skrytykowała młode pokolenie wokalistek i wokalistów.

 - Uważają, że skoro mają talent, to wszystko im się należy. Bzdura! Ile jest programów promujących ludzi śpiewających? Mnóstwo! Ile jest tam świetnych wokalistów? Całe tłumy. Ilu z nich robi karierę? Prawie nikt. Gdzie jest powód? Ładne śpiewanie to za mało, by osiągnąć sukces. Trzeba mieć w sobie coś, co przykuje uwagę odbiorców i co spowoduje, że zatrzymają się oni w pół kroku, słysząc nasz głos. Bardzo śmieszy mnie, jak ładnie śpiewające polskie wokalistki mówią, że są artystkami. Nie są! One są po prostu piosenkarkami, które poprawnie wypadają na scenie. To wszystko - powiedziała.

Trenerka przyznała również, że nigdy nie zgodzi się na rolę jurorki w show, wyłaniającym dziecięce talenty. Nie godzi się to z jej przekonaniami. Dopytywana przyznała, że nie ma dobrych przeczuć w stosunku do kariery Roksany Węgiel.

 - Jeśli chodzi o Roksanę, to dziewczynek tak zdolnych jak ona słyszałam na swoich warsztatach przynajmniej z dziesięć. Uważam, że to, że robi karierę w tak młodym wieku, zburzy jej życie. Może to i dobrze? Może show-biznes potrzebuje ofiar? Oczywiście, daj jej Bóg, żeby moje obawy się nie sprawdziły, ale czarno to widzę - powiedziała Zapendowska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapomnisz o jednym podpisie i nie dostaniesz renty. ZUS uzna, że nie żyjesz

2. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Porażające doniesienia. Namówiła uczniów by zabili żonę posła, kobieta została dźgnięta nożem kilka razy