Rodzina Zastępcza intro. Ipla screen
Źródło: Ipla screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Lutego 2020

W Rodzinie Zastępczej pokochali go widzowie w każdym wieku. Przykra prawda o uwielbianym Śliniaku, rasa cierpi na poważne schorzenia

Rodzina Zastępcza przeszła do historii, jako jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Jednym z dowodów na jego wyjątkową oglądalność może być decyzja Telewizji Polsat o tak długiej emisji. W sumie wypuszczono 329 odcinków w 18 seriach. Serca widzów podbiły nie tylko wyjątkowe kreacje aktorskie ale i Śliniak - pies tytułowej rodziny. Niestety, prawda o rasie do której należał jest przykra.

Serial emitowano od 23 lutego 1999 do 20 grudnia 2009. Widzowie uwielbiali bohaterów, w których wcielili się wybitni, polscy artyści. Wśród nich wymienić można Piotra Fronczewskiego, małą Olę Szwed a nawet Marylę Rodowicz. Istną wisienką na torcie obsady był Śliniak. A dokładniej, trzy różne psy, wcielające się w jego rolę.

Niepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z DudąNiepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z DudąCzytaj dalej

Rodzina Zastępcza nie byłaby tak uwielbiana, gdyby nie śliniak

Pies należący do rodziny Kwiatkowskich występował na małym ekranie już od pierwszego odcinka serialu. Początkowo w jego rolę wcielały się dwie suczki a później - samiec. Zamiana psa nie umknęła uwadze części widzów. Na niektórych kadrach serialu widać różnice w budowie genitaliów zwierząt.

Śliniak wzbudzał ogromną sympatię. Zawdzięczał ją swojemu charakterowi. Potrafił chodzić na tylnych łapach i lubił podjadać upieczone przez Ankę ciastka. Pan Starszy Posterunkowy korzystał z jego pomocy przy tropieniu przestępców.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

Wiele osób zadawało sobie pytanie w czasie emisji serialu, jakiej dokładnie rasy był Śliniak. To Dog z Bordeaux, pełniący dziś funkcję psa do towarzystwa. Jego wybór z pewnością nie był przypadkowy. Rasę charakteryzuje wyjątkowo przyjazne usposobienie. Lubi towarzystwo dzieci.

Niestety Dog z Bordeaux mierzy się z licznymi problemami zdrowotnymi. Dysplazja stawu biodrowego dotyka aż 56.7% przedstawicieli tej rasy. Psy mają również częste schorzenia chrząstek, powiek, serca i stawów. Ze względu na kształt pyska, niektóre osobniki mają problemy z oddychaniem. Ich średnia długość życia to 5 do 6 lat. Właśnie dlatego poleca się je tylko doświadczonym hodowcom.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dawid Kubacki skakał z narażeniem zdrowia. Trener kadry ujawnia prawdę na temat skoczka

2. Wynagrodzenia miały rosnąć, a maleją. Spodziewaj się obniżki pensji

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę