Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek gościł w programie posła PO. Ten nie uniknął mocno zabawnej wpadki.. (screen) rmf24.plŹródło: (screen) rmf24.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Zaskakująca wpadka w programie na żywo. Robert Mazurek nie odpuścił, gość nagle zaniemówił

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek gościł w programie posła PO. Ten nie uniknął mocno zabawnej w swych skutkach wpadki. Pytany o nazwisko kandydatki Koalicji Obywatelskiej na Rzecznika Praw Obywatelskich Sławomir Neumann zaniemówił.

W trakcie "Porannej rozmowy" prowadzący raz po raz wytykał swojemu gościowi brak jedności narracji w szeregach Platformy Obywatelskiej. Głosy jej przedstawicieli trudno uznać bowiem za jednolite. Przypomnijmy, że Grzegorz Schetyna stwierdził ostatnio, że nie chce wprowadzenia aborcji na życzenie, wspominając przy tym konieczność powrotu do kompromisu.

"Uważam, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co się stało, że trzeba spokojnie porozmawiać, w jaki sposób móc wrócić do kompromisu aborcyjnego, w jaki sposób go unowocześnić i dać mu nowe życie po tych blisko 28 latach funkcjonowania, bo on uchronił nas od wojny domowej dotyczącej aborcji", mówił były szef PO.

Kompromis wysadzony w powietrze

Zdaniem Neumanna jest to jednak niemożliwe. "Nie ma powrotu do kompromisu, który był, bo został wysadzony w powietrze", przekazał poseł Platformy na antenie RMF24.

Podpalono polskie auto w Niemczech i narysowano na nim najgorszy możliwy znak. Atak na tle narodowościowym?Podpalono polskie auto w Niemczech i narysowano na nim najgorszy możliwy znak. Atak na tle narodowościowym?Czytaj dalej

Zdaniem polityka przy ustalaniu na nowo prawa aborcyjnego trzeba wsłuchać się w głosy ludzi, którzy wyszli protestować, a przy tym nie doprowadzić do sytuacji, w której wahadło zostanie mocno wychylone w którąkolwiek ze stron.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

"Musimy znaleźć porozumienie, które wysłucha też głosów ludzi, którzy wychodzą na ulice. Oni wychodzą dlatego, że zostało im siłą narzucone pewne rozwiązanie, a oni o swoją wolność zaczęli walczyć", wskazywał gość Roberta Mazurka.

I dalej: "To jest całe pokolenie młodych ludzi, którzy do tej pory nie interesowali się niczym. Oni mówią wyraźnie: wchodzicie w nasze życie z butami. Nie chcemy tego. Prosimy was, zostawcie nas w spokoju".

Wpadka w programie Roberta Mazurka

Umiejętność prowadzenia wywiadów przez Mazurka niejednokrotnie wpędza gości w pewne zakłopotanie. Dziennikarz znany jest z przyłapywania rozmówców na pewnych niedociągnięciach w prowadzonej narracji. Wpadki nie uniknął również wspomniany członek PO.

Prowadzący postanowił zapytać Neumanna o nazwisko kandydatki Koalicji Obywatelskiej na RPO. – Chciałbym pana spytać o wybory na Rzecznika Praw Obywatelskich. Wy mieliście swoją kandydatkę. Pan pamięta, jak się nazywa? – pytał swojego gościa. Mazurkowi odpowiedziała jednak wymowna cisza. Po chwili Neumann stwierdził, że przeprasza, ale nie pamięta.

Chodziło, rzecz jasna, o Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, a wpadkę polityka natychmiast podchwycili przedstawiciele obozu rządzącego. 

"Cała ta PO to jedna wielka kompromitacja. Chcą na bardzo ważne urzędy wybierać ludzi, których nawet nazwiska nie znają. To niebezpieczne dla Polski. Na szczęście są nieudacznikami...", czytamy na Twitterze Dominika Tarczyńskiego, posła Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: rmf24.pl / Twitter

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabiegu
  2. Wielki hit, któremu nikt się nie oprze. Ciasto bez pieczenia „Raffaello” nie ma sobie równych
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Jest nowa propozycja ws. terminu ferii. Dramatyczna sytuacja, robią co mogą. Czy rząd zmieni strategię na sezon zimowy?
  7. Mężczyzna kilkukrotnie nagrał dziwne światła na niebie. Zapytał, czy to UFO, władze lotniska odpowiedziały