Robert Mazurek przeprowadził wywiad z ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim.. (screen) Twitter/Rozmowa_RMFŹródło: (screen) Twitter/Rozmowa_RMF
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Robert Mazurek gościł ministra zdrowia. Padły ważne słowa, a także przytyk w stronę Górniak? "Poziomy absurdu są większe, niż przypuszczałem"

Robert Mazurek w swojej rozmowie gościł tym razem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Pojawiły się w tej rozmowie nieporuszane wcześniej kwestie dotyczące maseczek, szczepionek, a także... odpowiedź na słowa Edyty Górniak dotycząca jej słów o lezących na Stadionie Narodowym statystach.

Niedzielski spokojnie opowiedział o tym, że koronawirus najprawdopodobniej nie zniknie całkowicie z naszego otoczenia, nawet, jeśli będzie można ogłosić koniec pandemii.

Magdalena Ogórek znów szczuje na Strajk Kobiet? Karygodne: Magdalena Ogórek znów szczuje na Strajk Kobiet? Karygodne: "Idź zwracać na siebie uwagę gdzie indziej. Do pani Lempart np."Czytaj dalej

Adam Niedzielski u Roberta Mazurka: Maseczki być może definitywnie nie znikną

Wczoraj gościem Roberta Mazurka w rozmowie na antenie RMF FM był minister zdrowia, Adam Niedzielski. Ostatni spadek w dziennej liczbie zachorowań sprawia, że rząd optymistycznie patrzy w przyszłość, nakreślając plany dotyczące szczepionki, która w dużym stopniu powinna opanować wirusa. 

Pierwsze informacje na temat szczepionki podał Mateusz Morawiecki podczas jednej z konferencji prasowych, a potem wskazał na ogromny sukces w rozmowach unijnych dotyczących pozyskiwania jej na polski rynek. 

Podczas rozmowy z Mazurkiem, minister ujawnił, kto jako pierwszy będzie mógł się zaszczepić, gdy tylko szczepionka trafi do Polski. Najpierw będą to medycy, służby mundurowe i osoby najbardziej wyeksponowane na możliwość zarażenia wirusem. 

- Chcemy zacząć szczepić w styczniu. Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy kto będzie chciał, to się zaszczepi - zapowiedział Niedzielski. 

Dzięki szczepieniom, jak powiedział minister, koronawirus będzie mógł stanąć w rzędzie z innymi chorobami, które powracają w sezonie jesienno-zimowym, jak np, grypa. Niedzielski potwierdził, że nie można się łudzić, że COVID całkowicie zniknie. 

W trakcie rozmowy pojawił się również wątek dotychczasowych obostrzeń pandemicznych, w szczególności maseczek. Czy długo będziemy musieli jeszcze je nosić w przestrzeni publicznej?

Dramatyczne doniesienia o Bogumile Wander. Znajduje się w ośrodku, w którym nie może jej odwiedzić nawet własny mążDramatyczne doniesienia o Bogumile Wander. Znajduje się w ośrodku, w którym nie może jej odwiedzić nawet własny mążCzytaj dalej

- Będziemy musieli, moim zdaniem, żyć w trochę większym reżimie sanitarnym - mówił Niedzielski. - Te maseczki być może definitywnie w ogóle nie znikną.

Postanowił swoją wypowiedź poprzeć przykładami z zagranicy, a w szczególności z krajów takich, jak Japonia czy Chiny. 

- Jak popatrzymy na społeczeństwa dalekowschodnie w Azji, to tam maseczka jest standardem codziennego funkcjonowania i w zasadzie była zanim jeszcze pandemia się pojawiła, więc my też pewnie zmienimy nasz styl bycia.

Niedzielski wypowiedział się o Edycie Górniak

Minister postanowił odnieść się również do słów Edyty Górniak, która w jednej ze swoich transmisji live postanowiła opowiedzieć fanom o tym, że pandemia nie istnieje, a ludzie leżący w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym są jedynie statystami wynajętymi przez rząd. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

- Nie za bardzo mam czas czytać internety, a tu poziomy absurdu są większe, niż przypuszczałem - powiedział Niedzielski. 

źródło: [donald.pl]

Rossmann rozbija bank, przed sklepem ustawią się wielkie kolejki. Fenomenalna oferta na Black Friday, musicie się przygotowaćRossmann rozbija bank, przed sklepem ustawią się wielkie kolejki. Fenomenalna oferta na Black Friday, musicie się przygotowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna. Wstała i poszła do piekarni prosić o pomoc
  2. Tylko Magda Gessler zna sekret idealnych placków ziemniaczanych. Raz ich skosztujesz - przepadniesz na zawsze
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ferie 2021: wszystko już jasne. Gowin potwierdził wiadomość ws. sezonu zimowego
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"