Robert Mazurek ma ze sobą niezwykle bogatą dziennikarską przeszłość.. YouTube/ Fakty RMF FMŹródło: YouTube/ Fakty RMF FM
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Września 2020

Kontrowersyjna przeszłość Roberta Mazurka – czy się wstydzi? Pewne fakty, o których wie niewielu

Robert Mazurek ma ze sobą niezwykle bogatą dziennikarską przeszłość. Obecnie prowadzący rozmowy z gośćmi radia RMF FM, w przeszłości współpracował z licznymi, w tym mocno kontrowersyjnymi redakcjami. Mazurkowi od lat w przedziwny sposób udaje się sztuka łączenia pracy dla prawicowych redakcji ze współpracą z mainstreamowymi mediami.

Robert Mazurek jest bez wątpienia osobą nietuzinkową. Ubrany w krzykliwe koszule o jaskrawych, wzbudzających zainteresowanie wzorach (jak sam twierdzi, uwielbia kicz), przepytujący swych gości w nieformalny, by nie powiedzieć "swojski" sposób dziennikarz jest postacią trudną do podrobienia. – Kiedy go zobaczyłem w tej koszuli, osunąłem się w fotelu. Ale zaraz sam siebie zapytałem: "Sołtys, chciałeś mieć rozmowę inną niż wszystkie. O co ci więc chodzi?" – wspominał debiut Mazurka Tadeusz Sołtys, prezes RMF FM, cytowany przez Press.pl. W owej jaskraworóżowej koszuli z czarnymi napisami dziennikarz wystąpił w 2016 roku, przeprowadzając rozmowę z Beatą Szydło.

wtv.pl - portal informacyjny"Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?Czytaj dalej

Robert Mazurek w kwartalniku "Fronda"

Przed kilkoma dniami Robert Mazurek przeprowadził choćby rozmowę z byłym już ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, w trakcie której gość opowiedział m.in. o swych zasłużonych wobec zmagań z epidemią COVID-19 wakacjach. Jak twierdził był szef resortu, na wodzie spędził ponad 100 godzin, na ląd schodząc jedynie raz. To właśnie swobodny sposób prowadzenia podobnych wywiadów przyniósł Mazurkowi popularność.

Nawet do 30 tys. zł. Warto się pośpieszyć i sprawdzić, ponieważ termin mija już 30 wrześniaNawet do 30 tys. zł. Warto się pośpieszyć i sprawdzić, ponieważ termin mija już 30 wrześniaCzytaj dalej

Robert Mazurek kontynuuje przygodę z mediami od niemal 30 lat. W trakcie swej bogatej kariery dziennikarz współpracował m.in. z Programem Czwartym Polskiego Radia, w którym pracował m.in. ze swym ówczesnym współlokatorem Arturem Andrusem, wskazuje Press.pl. W roku 1994 roku, będąc jeszcze na studiach, Mazurek rozpoczął pracę w konserwatywnym kwartalniku "Fronda". Dziś gazeta ma renomę pisma skrajnie prawicowego, które niejednokrotnie odwołuje się do nauczania Kościoła katolickiego i Jana Pawła II, krytykując naukę o gender czy działania aktywistów LGBT.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Można by jednak pokusić się o tezę, że Robert Mazurek stoi niejako z boku swych redakcji. Wyjaśniając: dziennikarz zdaje się nie identyfikować silnie z mediami, w których pracuje, co pozwala mu łączyć na pozór wykluczającą się pracę w skrajnie konserwatywnej redakcji z mainstreamowym RMF FM. "Fronda" w ostatnich latach mocno zintensyfikowała zresztą swoje działania, a sam Mazurek odszedł z redakcji, gdy nie spodobał mu się kierunek, jaki przybrał kwartalnik.

– "Fronda" była najfajniejsza w okresie, gdy łączyła dwa światy: popkulturowych bohaterów z poszukującym przekazem. Szybko jednak przeobraziła się w pismo konfesyjne, co przestało mi odpowiadać. Nie lubię przekonywać przekonanych – mówił, cytowany przez Press.pl.

Usłyszał w Usłyszał w "Top Model", że nie ma żadnych szans. Spektakularnie schudł i przyszedł ponownie, niezwykła historiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: Press.pl / RMF FM