Robert Makłowicz. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 15 Września 2020

Robert Makłowicz 9 lat temu podjął przełomową decyzję. Odmieniła jego życie

Robert Makłowicz od prawie dekady żyje pomiędzy Polską a Chorwacją. Znawca kuchni z całego świata na tyle ukochał sobie Morze Adriatyckie, że postanowił zakupić dom w Dalmacji. Jak sam przyznał, kiedyś nie wierzył, że będzie go na to stać.

Życie Roberta Makłowicza rozciąga się pomiędzy rodzimym Krakowem i półwyspem Pelješac, położonym parędziesiąt kilometrów na północ od Dubrownika. Dziennikarz, podróżnik i krytyk kulinarny przyznaje, że posiadanie tam własnego miejsca od zawsze było jego marzeniem.

wtv.pl - portal informacyjny"Dzień dobry TVN" i kolejna wpadka na antenie. Upomnienie na żywo, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Robert Makłowicz o zakupie domu w Chorwacji

Makłowicz to postać uwielbiana przez wielu Polaków. Wszystko za sprawą jego niesamowitej wiedzy historycznej, kulinarnej i niespotykanej charyzmy. Znany jest z tego, że od wielu lat przemierza cały świat w poszukiwaniu doznań kulinarnych. Mimo tak wielu miejsc, które odwiedził zdecydował się osiąść w Chorwacji, która jak sam przyznaje jest dlaniego idealnym miejscem. Robert Makłowicz wyjeżdża z Polski do swojej posiadłości w Dalmacji przed wakacjami i spędza tam 3-4 miesiące, korzystając z najcieplejszych miesięcy roku. Jak sam przyznał, kiedyś nie myślał, że będzie go stać na zakup domu nad Adriatykiem. „Zawsze chciałem mieć coś na południe od Karpat. Byłem święcie przekonany, że na Chorwację mnie nie stać, bo znałem tylko ceny ziemi nad morzem. (…) Okazało się, że w Dalmacji, o ile człowiek nie chce mieszkać na samym brzegu Adriatyku, ceny są dużo niższe niż w Polsce” – mówił kiedyś w Gazecie Krakowskiej Robert Makłowicz.

Czy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłymCzy Michał Olszański ma sobie coś do zarzucenia? Padły pewne oskarżenia od dziennikarki TVP, zwolniony w trybie nagłymCzytaj dalej

Robert Makłowicz o Chorwacji w czasie pandemii

 
W programie „Dzień Dobry TVN” Robert Makłowicz opowiedział o tym, jak w tym roku wyglądała jego podróż do swojego domu w Chorwacji. Ze względu na pandemię koronawirusa musiał nadłożyć aż 600 km drogi, aby ominąć zamknięte granice niektórych państw. Makłowicz podkreślił, że nie miało to dla niego żadnego znaczenia, gdyż wiedział, że zmierza do miejsca, które kocha.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. W kuchni masz przyprawę, którą medycyna ludowa wykorzystywała od wieków. Szczególnie teraz trzeba mieć ją pod ręką

Podczas rozmowy z prezenterami porannego programu śniadaniowego kilkukrotnie zachęcał do odwiedzenia Chorwacji, gdyż jest ona teraz całkowicie opustoszała, a co za tym idzie bezpieczna. Robert Makłowicz dodał, że w Dalmacji zamierza spędzić jeszcze kilka najbliższych miesięcy, gdyż zamierza dokończyć swoją książkę zawierającą zbiór reportaży „Cafe Museum”.

Rząd rozda kolejne pieniądze, można dostać nawet 1,5 tys. zł. Jest jeden warunekRząd rozda kolejne pieniądze, można dostać nawet 1,5 tys. zł. Jest jeden warunekCzytaj dalej


Źródło: [Dzień Dobry TVN, Gazeta Krakowska]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emerytura
  2. Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniach
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku