Robert Biedroń opublikował film z Marszu Niepodległości
Źródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje

Robert Biedroń opublikował na swoim Twitterze nagranie z wczorajszego Marszu Niepodległości. Widać na nim jedną z najmłodszych uczestniczek wydarzenia. Siedząca na, najprawdopodobniej, ramionach swojego taty dziewczynka krzyczała nienawistne hasła.

Wczorajszy Marsz Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy, jak co roku wzbudził gigantyczne emocje. Jego uczestnicy spalili flagę Unii Europejskiej i wykrzykiwali hasła, takie jak "tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera", czy "nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa".

Marsz Niepodległości: policja wyprowadza posłanki, narodowcy krzyczą obelgi. Nasze nagranieMarsz Niepodległości: policja wyprowadza posłanki, narodowcy krzyczą obelgi. Nasze nagranieCzytaj dalej

W repertuarze nie zabrakło również przyśpiewek, dotyczących komunistów. Rodzą one szczególne kontrowersje, ponieważ w nomenklaturze niektórych środowisk prawicowych określeniem "komuniści" nazywa się polityków i polityczki opozycyjnych ugrupowań.

Robert Biedroń publikuje przykre nagranie

Wspomniane hasła wykrzykiwane były nie tylko, przez dorosłych uczestników marszu. Jak widzimy na nagraniu opublikowanym przez Roberta Biedronia na Twitterze, również najmłodsi uczestnicy wydarzenia je podłapali.

- Nikt nie rodzi się z nienawiścią. Tę dziewczynkę ktoś jej musiał nauczyć - skomentował Biedroń.