Ceny za usługi pogrzebowe są niekiedy powalające
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Listopada 2019

Ujawniono cennik usług pogrzebowych w parafiach. Drogo?

Robert Biedroń opublikował zdjęcie, na którym widnieje cennik usług pogrzebowych pewnych parafii. Ceny rażą po oczach. Czy tak to powinno wyglądać w praktyce?

Robert Biedroń, z dość wymownym opisem, umieścił na swoim facebookowym profilu zdjęcie z cennikiem usług pogrzebowych pewnych parafii. Ceny są rażąco wysokie.

– Co łaska, ale nie mniej niż tysiąc złotych. Stare porzekadło w praktyce. A jak Wy to widzicie? Czy sakrament powinien być odpłatny? – pyta Robert Biedroń w poście.

Zakończył się pogrzeb abp Paetza. Oficjalne: Nie został pochowany w katedrzeZakończył się pogrzeb abp Paetza. Oficjalne: Nie został pochowany w katedrzeCzytaj dalej

Robert Biedroń: „Co łaska” – a jakie są realia?

Przyjmuje się, że Kościół nie oczekuje od wiernych zbyt wygórowanych należności za swe usługi. Rzekomo wszystko jest „co łaska”, bo przecież nie każdy wierny, to człowiek zamożny, wręcz przeciwnie – niektóre rodziny ledwo wiążą koniec z końcem, a bliską osobę pochować przecież trzeba. To nie wybór, a konieczność. Co w przypadku, gdy rodzinę na to zwyczajnie nie stać i nie mogą sobie pozwolić na zbyt wysokie koszta pokrycia ceremonii pogrzebowej? Czy aby na pewno liczy się z tym Kościół Katolicki?

facebook/RobertBiedron

ZOBACZ TAKŻE

1. Będzie zabawa. Wiemy, ile Tadeusz Rydzyk zapłacił za organizację hucznych urodzin Radio Maryja

2. 9 lat składek to za mało, żeby pójść na urlop w 8. miesiącu ciąży. Skandaliczna decyzja

3. Abp Marek Jędraszewski: homoseksualista może zostać zbawiony. Nie zgadniecie, gdzie jest haczyk

4. W przyszłym roku nie każdy otrzyma 500 plus. Powodem wzrost emerytur