Robert Biedroń. Wikipedia/Jarosław Kruk
Źródło: Wikipedia/Jarosław Kruk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Lutego 2020

Oburzające słowa szefa PiS o Robercie Biedroniu. Próbuje je zataić, ale w internecie nic nie ginie

Robert Biedroń stał się ofiarą haniebnego ataku ze strony jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Sprawą homofobicznej, brzmiącej niemalże jak groźba wypowiedzi Radosława Smejlisa zajmie się teraz rada miasta Kwidzyna.

Polityk jest szefem klubu radnych PiS z Kwidzyna. Zawodowo pracuje jako nauczyciel. W tym tygodniu wdał się w spór pod postem Jerzego Śniega. Pod wpisem szefa SLD z tego samego miasta toczono dyskusję na temat kandydatur w majowych wyborach prezydenckich.

Nie żyje młody polityk z Gdańska. Był bliskim współpracownikiem Jarosława SellinaNie żyje młody polityk z Gdańska. Był bliskim współpracownikiem Jarosława SellinaCzytaj dalej

W pewnym momencie Smejlisowi puściły nerwy. Polityków lewicy nazwał komunistami a ich kandydata "homosiem".

Robert Biedroń ofiarą homofobicznego ataku

- Za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu - tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa, a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP - napisał w komentarzu Smejlis.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

Najprawdopodobniej polityk zdał sobie sprawę z ciężaru własnych słów. Komentarz został bowiem usunięty. Część osób zdążyła jednak zrobić screeny. Wśród nich, Karolina Nowak, działaczka Wiosny, która zgłosiła sprawę wpisu do przewodniczącego rady miejskiej i Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

- Potępiam homofobiczne hejty na Facebooku. W szczególności potępiam zachowanie Radnego Miasta Kwidzyna Radosława Smejlis, Przewodniczącego Klubu Radnych PIS, który w sposób zasługujący na potępienie krytykuje kandydata na Prezydenta RP. Źle odrobił lekcje z przemówienia Pana Dudy o zaprzstaniu hejtu i nienawiści.
Możemy mieć inne poglądy, i inne zdanie, ale musimy się szanować - napisała na Facebooku, zamieszczając screeny.

Smejlis nie odpowiedział na pytania dziennikarzy a jego konto po usunięciu komentarza przestało być aktywne. Do jego słów zdążył już odnieść się sam Robert Biedroń.

- Prawica w końcu musi zrozumieć – słowa mają konsekwencje. Zwłaszcza wśród młodzieży, którą taka nienawiść szczególnie krzywdzi. Musimy skończyć z #PolskaPogardy! - napisał Biedroń na Twitterze, zamieszczając link do artykułu o haniebnym komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki