Robert Biedroń i jego mama wspólnie walczą o prawa osób LGBT, odwołując się do słów Andrzeja Dudy.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Czerwca 2020

Mama Roberta Biedronia przerwała milczenie. Wystąpiła publicznie i przekazała niezwykle poruszające słowa

Robert Biedroń jest bodaj najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem środowiska LGBT w polskiej polityce. Nie dziwi zatem, że kandydat Lewicy szybko skomentował słowa posła Żalka oraz walczącego o reelekcję Andrzeja Dudy. Tym razem do sprawy ataków na osoby nieheteroseksualne odniosła się mama polityka Helena Biedroń, która wystąpiła przed Pałacem Prezydenckim.

– Nie mogę milczeć, kiedy mojemu dziecku ktoś robi krzywdę – mówiła, cytowana przez Polsatnews.pl, Helena Biedroń. Mama kandydata Lewicy wraz z kilkoma innymi matkami, których dzieci są osobami ze środowiska LGBT, odczytała w poniedziałek list przed Pałacem Prezydenckim. W trakcie wystąpienia kobieta wspomniała córkę Andrzeja Dudy, z której prezydent z pewnością jest dumny. – Wiem, że zrobi pan wszystko, żeby była bezpieczna i szczęśliwa, odda wszystko, żeby obronić ją przed wyzwiskami i przemocą. Zasłoni przed pogardą i nienawiścią – mówiła.

Polska aktorka obraźliwie i kontrowersyjnie do Andrzeja Dudy. Puściły jej nerwy, bo boi się, że jest do Polska aktorka obraźliwie i kontrowersyjnie do Andrzeja Dudy. Puściły jej nerwy, bo boi się, że jest do "odstrzału"Czytaj dalej

Robert Biedroń w słowach własnej matki. "Nie widzę zła"

Słowa były znakomitym wstępem do wspomnienia wypowiedzi Andrzeja Dudy, w której osoby nieheteroseksualne nazywał "ideologią porównywalną z bolszewizmem". – To, co pan mówi o naszych dzieciach, potwornie nas boli i rani. Krzywdzi też mojego syna, podobnie jak inne dzieci. Politycy odbierają im człowieczeństwo – wskazała Helena Biedroń, dodając, że matki osób LGBT drżą o ich zdrowie i życie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał
2. Zła wiadomość na lato dla Polaków. Smutne słowa Szumowskiego

– Nie chcemy ich stracić tylko dlatego, że ktoś, uznawszy, że nie są ludźmi, szczuje na nich, zabije, zamorduje, albo doprowadzi do samobójstwa. Zbyt często zdarza się, że tak wygląda życie naszych dzieci w dzisiejszej Polsce – przekonywała mama polityka, której wypowiedź przytacza "Polsat News". Nawiązując m.in. do słów posła Żalka i Andrzeja Dudy, kobieta zaznaczyła, że są one gorsze "niż pięści czy plucie".

Helena Biedroń przekazała, że niejednokrotnie bała się o życie swojego syna. Dodała, że polityk chciał odebrać sobie życie, "bo nie miał już siły, by walczyć z pogardą i poniżeniem". W przeczytanym liście mama Roberta Biedronia zaznaczyła, że "pęka jej serce, kiedy myśli, jak dużo jest takich dzieci i takich matek". W imieniu innych kobiet zaapelowała, by prezydent nie krzywdził ich dzieci. – Jako głowa państwa, ma pan moc robienia rzeczy złych i dobrych. Ma pan moc zmiany. Jako matka bardzo proszę, aby pan przestał – dodała.

We wzruszających słowach odniosła się również bezpośrednio do osoby jej syna. – Panie prezydencie, mówi pan, że ludzie tacy jak mój syn to nie ludzie, bo nie kochają tak, jak pan, i że to jest złe. Ale ja, kiedy patrzę na mojego syna, nie widzę zła. Widzę jego uśmiech, czasami smutek. Wiem, że chce być szczęśliwy, jak każdy człowiek – przekazała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Polsce stanie elektrownia jądrowa. Minister podał datę rozpoczęcia budowy
  2. Koronawirus na Weselu i I Komunii. Sanepid szuka osób z objawami
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Negatywne skutki spowalniania koronawirusa. WHO i UNICEF biją na alarm

Źródło: Polsatnews.pl