Robert Biedroń przyznał, że jako nastolatek chciał popełnić samobójstwo.. Screen pochodzi z programu Onetu.
Źródło: Screen pochodzi z programu Onetu.
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Marca 2021

Dramatyczne wyznanie Roberta Biedronia. Był krok od samobójstwa, wyjaśnia, z jakiego powodu

Robert Biedroń przyznał, że jako nastolatek chciał popełnić samobójstwo. „Nie chcę, żeby jakiekolwiek dziecko przechodziło przez to piekło, przez które ja przechodziłem”, zapewnił jeden z liderów Lewicy, tłumacząc udział w akcji „Na co cię stać?”.

Kiedy byłem nastolatkiem i odkryłem, że jestem gejem, wydawało mi się, że jestem sam na świecie i nikomu nie mogłem o tym powiedzieć. Chciałem popełnić samobójstwo, odejść z tego świata, bo wydawało mi się, że jestem zboczeńcem, który nie jest nikomu potrzebny – przekazał Robert Biedroń w rozmowie z Onetem.

I dodał: – Pamiętam, że jak byłem nastolatkiem, to też nie było edukacji seksualnej w szkole. Nie chcę, żeby jakiekolwiek dziecko przechodziło przez to piekło, przez które ja przechodziłem. Dlatego zaangażowałem się w tę akcję, bo to bardzo poważna sprawa.

Robert Biedroń o edukacji seksualnej: „Wiedziałbym, że nie jestem sam”

Europoseł Lewicy nawiązał tym samym do akcji „Na co cię stać?”, która ma za zadanie szerzenie wśród społeczeństwa świadomości na temat edukacji seksualnej.

W ramach stawianego przez fundację Anji Rubik wyzwania Robert Biedroń przefarbował swoje włosy na czerwono. – Rozmowa o farbowaniu włosów to jedno, ale mówimy o tragedii wielu nastolatków, którzy spotykają się z przemocą i molestowaniem w szkole – zaznaczył.

Fatalna tragedia w woj. łódzkim. Na miejscu ponad 20 jednostek straży pożarnejFatalna tragedia w woj. łódzkim. Na miejscu ponad 20 jednostek straży pożarnejCzytaj dalej

Jeden z liderów Lewicy zaznaczył, że gdyby w okresie dorastania miał zapewniony dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej, nabrałby pewności, że nie jest sam. Wspominając własne zagubienie, Biedroń dodał, że chce uchronić nastolatków przed podobnymi doświadczeniami.

Inicjatywa Anji Rubik

Wspomniana inicjatywa, w której udział zdecydował się wziąć polityk Lewicy, to efekt działań prowadzonej przez Anję Rubik fundacji SEXEDpl, która od lat wskazuje na konieczność poważnego traktowania edukacji seksualnej.

W ramach akcji „Na co cię stać?” do zabawy zapraszani są znani przedstawiciele świata kultury, show-biznesu, mediów i polityki. Każdy z nich ma za zadanie zmierzyć się z zaproponowanym przez fundację zadaniem. W przypadku jego przyjęcia uruchomiona zostaje zbiórka pieniędzy.

Po zgromadzeniu przyjętej uprzednio kwoty uczestnik inicjatywy ma za zadanie publiczne zrealizowanie postawionego przed nim zadania. Wszystkie pieniądze mają wspomagać działalności fundacji SEXEDpl.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Onet