resort zdrowia. (Zd. Il.) SERGEI GAPON/AFP/East NewsŹródło: (Zd. Il.) SERGEI GAPON/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Maja 2020

Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia

Resort zdrowia poinformował kiedy możemy spodziewać się zmian dot. noszenia maseczek ochronnych na co dzień. Rzecznik przekazał wiadomości, kiedy możemy spodziewać się jakichkolwiek nowości w tym temacie.

Obecnie trwa konferencja resortu zdrowia, a transmisję można obejrzeć na Polsat News. Podczas brefingu prasowego padło pytanie dotyczące noszenia maseczek w Polsce w okresie epidemii i luzowania obostrzeń.

Andrzej Duda w bardzo ciężkiej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, traci grunt pod nogamiAndrzej Duda w bardzo ciężkiej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, traci grunt pod nogamiCzytaj dalej

Resort zdrowia. Konferencja "Koronawirus w Polsce"

Rzecznik odpowiedział na pytanie jednoznacznie: "Są prowadzone zmiany jeśli chodzi o korzystanie z maseczek. Będzie to przedstawione w przyszłym tygodniu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Dziennikarz zapytał też o zgromadzenia i różnicę między weselami, a zwykłymi zgromadzeniami. Rzecznik powiedział: "Nasza rekomendacja dotyczy wesel. Wesela są inne od zgromadzeń. Na weselu wiemy, kto się na nim pojawi, zazwyczaj są to osoby bliskie, czy członkowie rodziny. A jeżeli chodzi o inne formy, gdzie jest spontanicznośc, powinny podlegać innym analizom. Coraz kolejne dziedziny powracają może nie do stanu sprzed epidemii".

Dodał również, że niebawem zostanie zniesiona część obostrzeń. Resort zdrowia twierdzi, że na bieżąco monitoruje stan epidemii w naszym kraju i stopniowo poluzowania będą wprowadzane.

Obowiązek, noszenia maseczek, reguluje par. 18 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r.: "o odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego […] ust i nosa".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sposób na leczenie raka? Pomysł wziął się z kosmosu
  2. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicy
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News