Remdesivir. East NewsŹródło: East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 18 Maja 2020

Przełom w walce z koronawirusem, fantastyczne wieści. Remdesivir zatwierdzony w leczeniu zakażonych przez Europejską Agencję Leków

Remdesivir został zarejestrowany przez Europejską Agencję Leków jako lek na COVID-19. Środek został opracowany do walki z gorączką krwotoczną wirusa Ebola. Badania nad jego zastosowaniem w przypadku SARS-Cov-2 trwały od jakiegoś czasu. Lek ten jest analogiem adenozyny, włącza się do tworzących się wirusowych łańcuchów RNA i powoduje ich przedwczesne zakończenie.

Środek jest stosowany jako lek przeciwwirusowy. Z badań międzynarodowych, w tym Europie i USA, wynika, że o 31 procent (z 15 do 11 dni) skraca on powrót do zdrowia chorych z COVID-19 w porównaniu z placebo. Jest to pierwszy zarejstrowany w Europie lek o oficjalnie potwierdzonej skuteczności w tej terapii.

Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Czytaj dalej

Remdesivir - przełom w walce z pandemią?

Guido Rasi, szef Europejskiej Agencji Leków (EMA) poinformował, że środek zostanie zatwierdzony do użycia w ramach szybciej ścieżki rejestracyjnej, zanim jeszcze nastąpi jego pełna autoryzacja. - Dzięki temu może zwiększyć się skuteczność leczenia COVID-19 - stwierdził. Rasi zapowiedział również, że agencja przewiduje przyspieszoną rejestrację substancji przydatnych w leczeniu COVID-19, bazujących na przeciwciałach monoklonalnych, które mają blokować działanie koronawirusa SARS-CoV-2 - W ten sposób będzie można uratować życie chorych, skrócić rekonwalescencję i zmniejszyć obciążenie szpitali - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Według doniesień medialnych jesteśmy u progu większej ilości tego typu dobrych nowin. O mających nastąpić już wkrótce rejestracjach nowych leków na COVID-19 informował m.in. Reuters. Na świecie testowanych jest obecnie kilkadziesiąt różnych sposobów leczenia tej choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
   2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
   3. TVP nie przepuściło tematu filmu Sekielskich. Materiał “Wiadomości” może bulwersować
   4. Mocne opinie Polaków po filmie Sekielskich. Badanie nie pozostawia złudzeń
   5. Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych
   6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News