Religia w szkołach. (zdj. Il. ) ; Wallpaper FlareŹródło: (zdj. Il. ) ; Wallpaper Flare
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Czy uważacie, że lekcje religii powinny zniknąć ze szkół? Polki i Polacy wyrazili swoje opinie

Religia w szkole czy w salkach kościelnych? To pytanie jak bumerang powraca do debaty publicznej. Zdaniem niektórych katechezy nie powinny odbywać się w placówkach oświatowych. Inni uważają jednak, że katolicyzm od zawsze wpisany był w naszą kulturę. Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Do szkolnego planu zajęć lekcje religii wdrożono w 1989 roku. Wszystko za sprawą rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Zgodnie z prawem jest to przedmiot nieobowiązkowy. Oznacza to, że uczęszczać na niego mogą osoby, które zadeklarują chęć wzięcia udziału w dodatkowych lekcjach. W praktyce jednak to rodzice decydują, czy posłać swoje pociechy na lekcje religii, czy też nie. Warto dodać, że autorem podstawy programowej jest Konferencja Episkopatu Polski.

Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiWszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiCzytaj dalej

Religia powinna wrócić do sal kościelnych?

Organizacji dążących do wyrzucenia religii ze szkół jest równie wiele co tych, które domagają się jej utrzymania. Według przedstawianych badań coraz więcej Polek i Polaków oczekuje jednak przeniesienia katechez do parafii. Jak podaje Oko.press, w zeszłorocznym sondażu IPSOS aż 52% respondentów wskazało, że lekcje te powinny odbywać się w salkach katechetycznych. Przeciwne stanowisko utrzymuje 43% badanych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotować
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

Religia w placówkach oświatowych funkcjonuje od 31 lat. Teoretycznie alternatywę dla niej stanowić powinny zajęcia z etyki. W praktyce jednak często szkołom nie udaje się organizować tego typu lekcji. Innym problemem, na który skarżą się uczniowie jest niedopasowanie planu lekcji do osób, nieuczęszczających na religię. Jeśli zajęcia odbywają się w środku dnia, uczniowie zmuszeni są do godzinnej przerwy w szkole.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: oko.press

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News