rekonstrukcja rządu. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Lipca 2020

Będziemy mieli nowy rząd? Jadwiga Emilewicz odpowiada

Rekonstrukcja rządu jest możliwa, lecz temat zostanie poruszony dopiero po wakacjach. Wicepremier Jadwiga Emilewicz nie pozostawiła wątpliwości na ten temat. Media spekulują również nad dalszym losem Jarosława Gowina, który wśród niektórych polityków Zjednoczonej Prawicy jest postrzegany jako zdrajca.

Jadwiga Emilewicz była gościem Radia Plus. Rozmowa została zdominowana przez temat wyborów prezydenckich oraz losu koalicji rządzącej.

Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. "Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację"Czytaj dalej

Rekonstrukcja rządu na jesieni?

W związku z wygranymi przez Andrzeja Dudę wyborami oddalony został temat ewentualnego upadku rządu Mateusza Morawieckiego. Wcześniej komentatorzy zwracali uwagę na taką możliwość. Wciąż aktualny jest jednak temat rekonstrukcji rządu. – Pewnie o rekonstrukcji, jeśli ona nastąpi, będziemy rozmawiali po wakacjach. Zdecydują liderzy partii, liderzy obozu Zjednoczonej Prawicy - mówiła wicepremier Emilewicz w Radiu Plus - Dziś przede wszystkim chcemy cieszyć się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy" - dodała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Nie ulega wątpliwości, że reelekcja Andrzeja Dudy jest olbrzymim sukcesem PiS - To czas na to żeby podziękować wyborcom, wszystkim, temu niezwykle zmobilizowanemu społeczeństwu, które tak licznie stanęło przy urnach w drugi wakacyjny weekend. To bezprecedensowa skala. Święto demokracji uczciliśmy w sposób właściwy – oceniła wicepremier.

W poniedziałek po południu Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentowała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji. Zwyciężył Andrzej Duda z wynikiem 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: TOK FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News