ratownik. pl.m.wikipedia.orgŹródło: pl.m.wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Kwietnia 2020

Za wycieraczkę samochodu, którym ratownik jeździ do szpitala, wetknięto oburzającą kartkę. Ręce opadają

Ratownik z Przemyśla na co dzień walczy o życie mieszkańców swojego miasta. Teraz, gdy jego poświęcenie jest jeszcze bardziej widoczne, gdy razem z innymi medykami walczy z pandemią koronawirusa, spotkał go hejt.

"Ratowniku precz nie roznoś zarazy" - karteczkę z takim napisem znalazł za swoją wycieraczką pan Grzegorz Zajączkowski, ratownik z Przemyśla. Jak sam pisze, jeszcze miesiąc temu dostawał brawa, a dziś staje się obiektem takiego ataku.

Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeńPoszukiwania 3,5-letniego Kacperka zawieszone. Policja podała najbardziej prawdopodobny scenariusz zdarzeńCzytaj dalej

Ratownik, lekarz, pielęgniarka - ofiary korona-hejtu

Pod wpisem pana Grzegorza pojawiło się wiele wyrazów wsparcia. Internauci są oburzeni tym co go spotkało. kartka za wycieraczką ratownika

Niestety nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Pracownicy służby zdrowia coraz częsciej stają się ofiarami szaleńczego hejtu ze strony rodaków. Są oskarżani o roznoszenie zarazy, niektórzy nie chcą jechać z nimi w tej samej windzie. Dochodzi nawet do sytuacji, gdy rodzice pouczają swoje dzieci, by te nie bawiły się z np. z dziećmi pielęgniarek, "bo one roznoszą wirusa". Zaledwie dwa dni temu media obiegły zdjęcia zniszczonego samochodu pielęgniarki z Gliwic. Przebito jej opony, a karoserię oblano czerwoną farbą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda podjął nagłą decyzję. Polskie środki dezynfekcyjne polecą poza granice kraju
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Z falą hejtu ma walczyć kampania społeczna, jaką przygotował personel SOR Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wspólnie z Polskim Radiem Zachód. Spot "Wspieraj medyka" prezentuje różnego rodzaju cytaty z hejterskich komentarzy, jakimi codziennie atakowani są lekarze, pielęgniarki i ratownicy. Głośno było również na temat akcji "Pod kombinezonem jest człowiek taki sam jak ty", również mającej na celu zwrócenie uwagi na coraz częstsze ataki na personel medyczny.

Coraz częściej pojawiają się również postulaty, by na czas epidemii objąć służbę zdrowia szczególną ochroną prawną i zwiększyć kary za tego typu ataki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Polski biznesmen poszukiwany listem gończym. Jeszcze niedawno jego produkty kupowaliśmy niemal wszyscy
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Źródło: facebook.com/grzesiek.zajaczkowski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News