Ratownik apel. Facebook / Piotr ChudyŹródło: Facebook / Piotr Chudy
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 19 Marca 2020

Pilny, załamujący apel ratownika medycznego. Każdy powinien go usłyszeć

Ratownik medyczny nagrał bardzo wymowny film, którego treść każdy powinien wziąć sobie do serca. Nagranie bardzo szybko zdobyło popularność w sieci. Warto więc zapoznać się z nim i odpowiedzieć na apel pana Piotra Chudego.

Ratownik medyczny Piotr Chudy pracuje na co dzień dla szpitala w Rawiczu. Ma ogromne doświadczenie w swym zawodzie, z którego korzysta także podczas bieżącej walki z koronawirusem. Jak jednak przyznał na opublikowanym przez siebie nagraniu, wielu mieszkańców miasta nie ułatwia mu wcale zadania.

- Kochani! Mamy piękny, pogodny dzień, a z drugiej strony to, czego byśmy nie chcieli, czyli pandemia. Przemierzając ulice Rawicza, zobaczyłem bardzo dużą liczbę młodych osób, młodzieży w wieku szkolnym, przemierzających je na odcinkach między marketami, stacjami paliw. Gromadzą się w różnych miejscach, niestety nie omijają skupisk ludności. I to mimo wszelkich zaleceń, wskazówek, uwag. Apel do rodziców, do młodzieży, do każdego z nas - przebywanie w takich miejscach w sytuacji, kiedy wszelkie służby, począwszy od służb medycznych, a skończywszy na policji, są potężnie zaangażowanie w to, aby wszystkim żyło się bezpiecznie, powoduje, że, niestety, zubożamy nasze siły i środki - przekazał pan Piotr Chudy.

Nierozsądne? Bliski współpracownik ujawnia, co Jarosław Kaczyński robi w dobie epidemiiNierozsądne? Bliski współpracownik ujawnia, co Jarosław Kaczyński robi w dobie epidemiiCzytaj dalej

Ratownik medyczny zaapelował do Polek i Polaków

Ratownik podkreślił, że duże skupiska ludzi na ulicach wiążą się z ryzykiem zakażenia, ale także innymi zagrożeniami.

- Starajmy się zrozumieć każdą ze służb, stosujmy się do zaleceń. Przeraża mnie potężna nieodpowiedzialność młodych ludzi i ich rodziców. (...) Tu nie chodzi o panikę. Chodzi o to, że w tej chwili szpitale toczą potężny bój, nie tylko z chorobą, ale bój o sprzęt, o zasoby związane ze środkami dezynfekcyjnymi - podkreślił Chudy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Ratownik dodał, iż szpitale będą musiały ponieść ogromne koszta. Z tego względu w przyszłości może zabraknąć pieniędzy na inne świadczenia. Jak stwierdził, sam ma nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Po raz kolejny zaapelował też o pozostawanie w domu i stosowanie się do zaleceń.

- Jest nas ograniczona liczba. Jeśli będziemy jeździli do zdarzeń, które niekoniecznie są potrzebne w danym momencie, a więc kusimy los, może kiedyś, gdzieś nas po prostu zabraknąć. Przerwijmy ten łańcuch zakażeń - zaapelował Chudy, życząc wszystkim odpowiedzialności oraz zdrowia.

Nagranie możecie znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  2. Grupa krwi a SARS-CoV-2. Co trzeci Polak może być w grupie największego ryzyka
  3. Nie wszyscy wjeżdżający do Polski muszą przejść kwarantannę. Rozporządzenie ministerstwa
  4. Cała prawda o relacji Marty Kaczyńskiej z byłym mężem. Chodzi o córki
  5. Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: Facebook

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News