"Ranczo". EAST NEWSŹródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 1 Grudnia 2020

Stało się, okradziono gwiazdorów "Rancza". Poczucie niesprawiedliwości i wymowne słowa mogą ruszyć świat mediów

"Ranczo" jest bez wątpienia kultowym serialem, który ma także pojawić się na Netflixie. Niestety niekoniecznie zwróci się to finansowo aktorom, którzy odgrywają główne role w produkcji.

  • "Ranczo" za dwa tygodnie pojawi się na Netflixie
  • Aktorzy nie otrzymają za to dużego wynagrodzenia, mimo okresu pandemii
  • Jedyny plus, to zyskanie większej popularności. Jednak ten fakt w żaden sposób nie rekompensuje strat aktorom i twórcom

Fani serialu byli wprost zachwyceni, gdy do mediów dotarła wieść o pojawieniu się serialu na internetowej platformie Netflix. Dzięki temu wielu widzów będzie miało możliwość przypomnieć sobie losy bohaterów, którzy są tak niezwykle lubiani od lat, a także będą mogli ujrzeć rewelacyjną grę aktorską zmarłego Pawła Królikowskiego.

Wydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeWydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

Aktorzy "Rancza" czują się oszukani

Ogromną radością i entuzjazmem tryskali nie tylko fani, ale także twórcy słynnego serialu "Ranczo" oraz jego aktorzy. Jednak nie na długo.

Scenarzysta pierwszych sezonów, Jerzy Niemczuk napisał kilka słów na temat tantiem. - Pozostaje mi nadzieja, że Netflix nie pominie mnie przy podziale tantiem - napisał na Facebooku.

W komentarzach zaczęli kolejno rozpisywać się inni internauci i ludzie związani z branżą artystyczną. 

- Niestety, Netflix płaci tantiemy takie, jak platformy streamingowe, czyli prawie nic – pisała Anna Jurksztowicz. To właśnie ona jest wykonawczynią czołówkowej piosenki do serialu.

Odnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawOdnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Montażystka filmowa, Beata Barciś napisała, że niestety, ale wg opinii innych nadawanie w Stanach Zjednoczonych, a tantiemy w Polsce nie mają tu wspólnego mianownika.  – Netfilx nie płaci tantiem. Mówią, że nadają ze Stanów i to ich nie dotyczy – skomentowała. 

Serialowy Hadziuk nie kryje oburzenia.

Podczas rozmowy z SE zaznaczył: – Nie rozumiem, kto podjął decyzję o emisji „Rancza” na Netfliksie bez płacenia nam tantiem. Jestem ciekaw, czy Netflix również nie płaci tantiem aktorom amerykańskim, angielskim czy skandynawskim - stwierdził rozemocjonowany.

Niestety okazuje się, że słabe płace dotyczą nie tylko Netflixa, ale także niektórych stacji.

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Z drugiej strony, są polskie stacje telewizyjne, które płacą nam tak śmieszne tantiemy, że to, czy Netflix wypłaci nam po 50 gr czy 1 złoty za powtórkę, tak jak te stacje, o których mówię, nie ma dla mnie większego znaczenia - mówił w rozmowie z SE.

W obecnym okresie wsparcie finansowe ze strony Netflixa mogłoby ułatwić sytuację artystów i twórców zaangażowanych w produkcję serialu. Oczywistym jest także, że zasady nie zostaną zmienione specjalnie na ich potrzebę.

Niemoralne propozycje w Niemoralne propozycje w "Jeden z dziesięciu", zaskakujące. Interweniował sam Tadeusz Sznuk, nie powinno się wydarzyćCzytaj dalej

Źródło: SE

Zobacz także w naszych serwisach: