Rajmund Kaczyński. (zdj. Il. ) ; Flickr/Blogpress2011Źródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Blogpress2011
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Października 2020

Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał

Nieżyjący już Rajmund Kaczyński wciąż budzi zainteresowanie opinii publicznej. Trudno się dziwić, ponieważ porucznik stał się jedną z najbardziej tajemniczych i zagadkowych postaci życia publicznego. Co wiemy o ojcu Jarosława Kaczyńskiego? Pewne fakty mogą zaskakiwać.

Michał Krzemowski w 2015 roku wydał biografię pod tytułem "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". Obszerna publikacja zawiera wiele interesujących faktów dotyczących Rajmunda Kaczyńskiego. Uczestnik Powstania Warszawskiego sprawował funkcję porucznika Wojska Polskiego. Z wykształcenia był inżynierem, a swoją wiedzę przekazywał studentom jako nauczyciel akademicki. Liczne spekulacje oraz pogłoski o sytuacji rodzinnej Kaczyńskich nieustannie obiegają media. Warto zebrać i uporządkować najważniejsze fakty.

wtv.pl - portal informacyjny"Kardynał Dziwisz powinien odpowiadać przed trybunałem kościelnym". Minister zabrał głos po dokumencie TVN24, nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Nieżyjący już Rajmund Kaczyński miał ostrzegać przed swoimi synami. Powstańczyni Warszawska przerwała milczenie

Trwający w Polsce Strajk Kobiet uzyskał uznanie kobiet walczących z niemieckim okupantem. Bliska przyjaciółka Wandy Traczyk-Stawskiej wyznała publicznie, co Rajmund Kaczyński mówił o swoich dzieciach. - Ociec Kaczyńskiego był moim kolegą i nam to powiedział: "Moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy". Leszek był inny, bo Leszka wychowała jego żona, pani Maria. Wspaniała kobieta, przy niej złagodniał - komentowała uczestniczka Powstania Warszawskiego, Hanna Stadnik w rozmowie z TVN24.

Poważna deklaracja może potwierdzać doniesienia "Newsweeka" z 2018 roku. Dziennikarze medium wskazywali wówczas, że Rajmund Kaczyński rok przed śmiercią miał powiedzieć "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami". Michał Krzemowski postanowił jednak skupić się na życiu rodzinnym syna porucznika. Ogniskiem domowym miała zajmować się Jadwiga Kaczyńska. Jak wskazywał pisarz, jej mąż rzadko angażował się w życie rodzinne. Co ciekawe, Rajmund Kaczyński miał zmagać się z napiętą relacją z Jarosławem. Jedna z przyjaciółek rodziny nazywała ich "dwoma statkami mijającymi się na morzu".

Związek Kaczyńskich trwał przez 56 lat. - Mąż był do końca o mnie zazdrosny. To mnie bardzo bawiło, ale naprawdę czułam się ciągle kobietą, choć często zirytowaną lub rozśmieszoną. W tej chwili bardzo mi go brak. Umarł na raka płuc, palił za dużo - deklarowała Jadwiga w dawnym wywiadzie dla magazynu "Viva!". Szczególne zainteresowanie może wzbudzić fakt, że ślub z Rajmundem Kaczyńskim nie był motywowany wielką miłością. Emocje zostały wówczas odstawione na drugi plan. Warto jednak podkreślić, że w czasach młodości Kaczyńskich podobne sytuacje były dość powszechne.

W autobusie kobieta czuła, że umiera, kierowca podjął radykalną decyzję. Niesamowita historia opisana w W autobusie kobieta czuła, że umiera, kierowca podjął radykalną decyzję. Niesamowita historia opisana w "Dzień dobry TVN"Czytaj dalej

- Nie wyszłam za mąż z rozsądku, ale chyba też nie z jakiejś wielkiej miłości. Na pewno zakochałam się w moim mężu, naturalnie. Rajmund zakochał się, ale potem rozmyślał. Ja także rozmyślałam. Wstydziliśmy się do tego przed sobą przyznać. Ale potem pobraliśmy się i myślę, że dobrze się stało. To był rok 1948. Nie mieliśmy nic, bo nasi rodzice stracili wszystko w czasie wojny i po wojnie - zdradzała żona Rajmunda Kaczyńskiego dla tygodnika "Wprost" w 2010 r.

Aktor teatralny, Marek Kondrat wypowiadał się o braciach Kaczyńskich niemal tak, jak ich ojciec. Wyjaśnijmy, że osobowość medialna poznała bliźniaków jeszcze czasach dzieciństwa. - Łobuzeria spod ciemnej gwiazdy to była. Niesłychanie przebiegłe chłopaki, ale miały potem zakaz wstępu do hotelu Grand w Łodzi, bo go przewracali do góry nogami. Wszystko, co było do zniszczenia - zniszczyli. Taki imperatyw mieli - mówił podczas spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych na Festiwalu Woodstock w 2011 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. NASA zbadała niebywały skarb w kosmosie. Kwota jego wartości nawet nie zmieści się w tytule
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić 

Głównym powodem niesnasek między Rajmundem Kaczyńskim a Jarosławem, według Krzemowskiego, był dominujący charakter obecnego lidera PiS-u. Obaj synowie żołnierza skupiali się na poszerzaniu swojej wiedzy oraz zdobywaniu edukacji. Miłość do książek miała zaszczepić w nich matka. Znacznie więcej łączyło go z Lechem. Po śmierci wykładowcy nieżyjący prezydent Polski ponownie miał zacieśnić relacje z Jadwigą. 

- Rajmund Kaczyński jest postacią mało znaną i zagadkową. Naczelną rolę w życiu braci Kaczyńskich odgrywała matka Jadwiga. To ona decydowała, jak wychować bliźniaków, szybko popchnęła ich w kierunku książek, chciała, by zdobyli dobre wykształcenie i rozpoczęli kariery naukowe. Ojciec nie do końca to akceptował - wskazywał autor biografii "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". 

Poza doniesieniami, odnoszącymi się do życia rodzinnego, warto też wspomnieć o zasługach Rajmunda Kaczyńskiego na rzecz walki o niepodległość. Porucznik Wojska Polskiego brał udział w powstańczych walkach na terenie Mokotowa. W wyniku działań zbrojnych stracił kciuk, a mimo to, z ręką na temblaku brał udział w walkach na terenie Mokotowa. 

Rajmund Kaczyński zmarł w kwietniu 2005 roku. Skromna ceremonia pogrzebowa odbyła się na warszawskich Powązkach z udziałem biskupa polowego Tadeusza Płońskiego. Jedynie najbliżsi oraz rodzina wzięli udział uroczystościach. W prasie nie publikowano też nekrologów odnoszących się do śmierci ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich. 

Grób Rajmunda Kaczyńskiego jest niezwykle elegancki. Miejscem pochówku wykładowcy nieustannie opiekują się jego najbliżsi. Na mogile znajduje się przetarty napis "Żołnierz AK, Kawaler Krzyża Virtuti Militari".

B. dziennikarka TVP Info przeżywa prywatny dramat. O wszystkim opowiedziała, B. dziennikarka TVP Info przeżywa prywatny dramat. O wszystkim opowiedziała, "rany są zbyt świeże i głębokie"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha bez stanika na plaży. Jak afrodyta, rozgrzani fani zasypują ją komplementami [zdjęcie]
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt zanieczyszczony niebezpieczną bakterią
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. BMW kompletnie zniknęło po uderzeniu w drzewo. Części były rozrzucone jak po katastrofie samolotu
  6. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe