. ARTUR HOJNY/East News
Źródło: ARTUR HOJNY/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lutego 2020

Awaria w samolocie LOT-u. Na pokładzie Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski znajdował się na pokładzie samolotu, który był zmuszony zawrócić na lotnisko w 20 minut po starcie. Maszyna miała awarię systemu hermetyzacji kabiny.

Samolot LOT-u zmierzał do Warszawy, jednak już po 20 minutach musiał ponownie osiąść na płycie brukselskiego lotniska, informuje "Gazeta Wyborcza".

Gazeta podaje, że jeszcze przed startem w samolocie było bardzo gorąco i duszno. – Oddychaliśmy jak ryby, bo brakowało nam tlenu. Mimo to samolot wystartował – powiedział w rozmowie z dziennikiem Jacek Krawczyk, ekspert lotniczy i przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, który znajdował się na pokładzie.

Abp Gądecki zapewnił dzieciom traumę przed pierwszą komunią świętą. Abp Gądecki zapewnił dzieciom traumę przed pierwszą komunią świętą. "Dlaczego ktoś chce je karać?"Czytaj dalej

Rafał Trzaskowski: nie chodziło o klimatyzację

Zaniepokojeni pasażerowie zaczęli zadawać pytania. Stewardesy miały zaręczać, że wszystko jest w porządku, jednak już po niespełna 20 minutach lotu pilot podjął decyzję o powrocie na lotnisko. Zdaniem pilota maszyna miała awarię systemu hermetyzacji kabiny. "Jest to system, który utrzymuje w samolocie temperaturę i ciśnienie powietrza takie, jak na ziemi", przypomina "Wyborcza".

– Zastanawiam się, jak pilot mógł wystartować z kabiną niehermetyzowaną w 100 procentach? To nie jest awaria, która mogła przydarzyć się po starcie, bo tak to nie działa. Nie wyobrażam sobie, żeby nikt tego wcześniej nie sprawdził. Brak hermetyzacji potencjalnie zagraża bezpieczeństwu i życiu – przekazał dziennikowi Krawczyk.

Rzecznik LOT-u poinformował, że samolot powrócił na płytę lotniska, ponieważ "doszło do usterki w systemie klimatyzacji". Przebywający na pokładzie samolotu prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski przekonuje jednak, że pilot jasno stwierdził, że awarii uległ system hermetyzacji.

Jak dowiedziała się "Wyborcza", zastępczy samolot nie dotarł na czas. Pasażerowie, w tym Rafał Trzaskowski, spędzili noc w Brukseli.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"