Rafał Trzaskowski. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

Rafał Trzaskowski oświadczył, że na co dzień dostaje listy z pogróżkami. Prezydent Warszawy zaznaczył, że tragiczna śmierć Pawła Adamowicza nie wpłynęła na zmianę narracji prowadzonej przez partię rządzącą, co prowadzi do eskalacji nienawiści w stosunku do opozycyjnych polityków

Trzaskowski był gościem programu "Fakty po faktach" w TVN 24. Odniósł się w nim to Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, zaatakowanego nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Adamowicz zmarł dzień później, 14 stycznia 2019 roku.

Warto pamiętać, że Adamowicz był jednym z adresatów listów z pogróżkami. Prezydenci 11 miał otrzymali akty zgonu wystawione im przez Młodzież Wszechpolską. Mama zmarłego prezydenta, Teresa Adamowicz, w rozmowie z "Faktem" zaznaczyła, że gdy dowiedziała się o śmierci syna, pomyślała, że "wyrok został wykonany".

Trzaskowski zauważa, że tragiczne wydarzenia z Gdańska niestety nie zmieniły krajobrazu polskiej polityki.

Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanieMagda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanieCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski: rządzący nie wyciągnęli wniosków

– Wszyscy mieliśmy nadzieję, że po tym tragicznym wydarzeniu politycy rządzący wyciągną wnioski i przestaną używać aparatu państwa, by szczuć opozycję. Niestety, tak się nie stało – mówił prezydent Warszawy.

Trzaskowski zaznaczył również, że od czasu śmierci Adamowicza sam stara się zwracać większą uwagę na słowa dotyczące politycznych przeciwników. – Cały czas myślę, czy nie przekraczam granicy, narzucam sobie żelazne reguły publicznej debaty, by nie odczłowieczać ludzi z drugiej strony sceny politycznej (...). Po stronie rządzącej nie widzę tego typu refleksji. Media za publiczne pieniądze uprawiają propagandę. Konsekwencje są oczywiste: to brutalizacja życia publicznego. Wszyscy, którzy są oponentami partii rządzącej, są atakowani, manipulowane są fakty – mówił, cytowany przez portal gazeta.pl.

Rafał Trzaskowski dodał, że sam otrzymuje listy z pogróżkami. – Zgłoszę policji groźby karalne kierowane pod moim adresem, które pojawiły się w ostatnich dniach. Musi pójść jasny sygnał, że nie ma na to zgody – ocenił.

Prezydent Warszawy za pośrednictwem Twittera poinformował niedawno, że w Warszawie jedna z alei będzie nosić nazwisko Pawła Adamowicza.

Rafał Trzaskowski na Twitterze

Jak przypomina gazeta.pl, pogróżki wciąż otrzymuje również obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Kobieta zaznacza, że przejawów ataków na jej osobie jest kilkaset i rozważa rozmowę z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom