Rafał Trzaskowski. Pixabay / gosiak1980Źródło: Pixabay / gosiak1980
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Czerwca 2020

10 tys. zł. od rządu na remont i 100 plus. Dopiero teraz, na chwilę przed wyborami poznaliśmy postulaty, które mogą zaważyć na wynikach

Rafał Trzaskowski przedstawił swój program na wybory prezydenckie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej postuluje wprowadzenie nowych programów wspierających mieszkalnictwo oraz poprawę sytuacji młodych rodziców. Na duże wsparcie mogą liczyć również instytucje kulturalne.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej długo zwlekał z publikacją swojego programu. Sztab Trzaskowskiego tłumaczy to jego późnym dołączeniem do wyścigu prezydenckiego oraz koniecznością dopracowania założeń.

Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, "zagrożenie zdrowia i życia"Czytaj dalej

Rafał Trzaskowski - co proponuje?

Jedną z propozycji przedstawionych w programie jest bon kulturalny o wartości 100 zł dla każdego dziecka. Bon w założeniu będzie mógł być przeznaczony np. na wyjazd do kina lub teatru (z dojazdem). Będzie można go wykorzystać również na zakup książki. Jak twierdzi Trzaskowski, podobny program bardzo dobrze sprawdził się w rządzonej przez niego Warszawie. Wskazuje również, że w małych miasteczkach może być jeszcze bardziej potrzebny niż w stolicy. Money.pl szacuje koszt takiego programu na około 7,3 mld złotych rocznie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. 116 osób tragiczne zginęło jednego dnia od piorunów. Dramatyczne i smutne wiadomości przekazały władze Indii

Rafał Trzaskowski kładzie w swoim programie nacisk na budowę żłobków i przedszkoli. Placówki miałyby być masowo budowane przy użyciu prostej technologii modułowej, co miałoby obniżyć koszt oraz skrócić czas potrzebny do ukończenia.  W trakcie swojej prezydentury Trzaskowski chciałby również zaproponować wprowadzenie całkowicie bezpłatnej opieki żłobkowej i przedszkolnej. Pojawia się również zapowiedź zwiększenia uposażeń osób pracujących w tych placówkach. 

Zapowiadane jest także wsparcie dla ekologicznej transformacji polskich domów i mieszkań. Każda rodzina będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie "ekoremontu" - nawet do 10 tysięcy złotych. Dofinansowanie obejmowałoby np. wymianę okien, ocieplenie budynku i montaż paneli fotowoltaicznych. 

Wraca również postulat zwiększenia kwoty wolnej od podatku. - Trzeba dążyć do tego, żeby osoby zarabiające do 30 tys. zł rocznie nie płaciły PIT-u w ogóle - zapowiada Rafał Trzaskowski. Dodaje również, że dla osoby zarabiającej między 30 tys. zł a 65 tys. zł rocznie kwota wolna od podatku powinna wynosić 8 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródła: money.pl