Rafał Trzaskowski ostro ocenia postać Andrzeja Dudy i jego kandydaturę w wyborach prezydenckich.. (zd. il) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zd. il) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Maja 2020

Rafał Trzaskowski nie wytrzymał i podsumował Andrzeja Dudę. "Jest prezydentem niemym"

Rafał Trzaskowski ostro ocenia postać Andrzeja Dudy i jego kandydaturę w wyborach prezydenckich. Kontrkandydat obecnego prezydenta nie ma o nim najlepszego zdania, z czym za specjalnie się nie kryje. Podobnie jak ze swoim głębokim przekonaniem, że prezydent Duda tym razem poniesie klęskę i nie wygra wyborów. Trzaskowski ma szansę zastąpić jego miejsce? Najwyraźniej bardzo na to liczy, o czym świadczyć może także jego silne zaangażowanie w kampanię wyborczą, w której uczestniczy od niedawna.

Jak informuje PAP, Rafał Trzaskowski odwiedził dziś m.in. Darłowo w woj. zachodniopomorskim, gdzie przed południem spotkał się z miejscowymi samorządowcami. Zawitał także do Malechowa i Koszalina, gdzie doszło do spotkania i rozmów z pracownikami kultury.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Rafał Trzaskowski ostro o swoim kontrkandydacie Andrzeju Dudzie. "Jest prezydentem niemym"

Podczas konferencji prasowej, tuż po spotkaniu, Rafał Trzaskowski pytany był m.in. o najnowsze sondaże, które na ten moment dają mu mocną pozycję, świadcząc o dużej szansie na wygraną. Kandydat KO jest bowiem na drugim miejscu, tuż po prezydencie Andrzeju Dudze, u którego zaś widać wyraźny spadek notowań. Duda w ostatnim czasie stracił aż 20 pkt. proc. poparcia. To może świadczyć o tym, że obecny prezydent może zacząć się bać. Podobnego zdania jest jego kontrkandydat, który zarzuca mu m.in. to, że nie zabiera głosu "w żadnej sprawie", i - jak sam przyznaje - wobec tego nie dziwi go spadek poparcia dla Dudy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?
2. Zakaz podlewania ogrodów coraz częstszy. Czy trzeba się do niego stosować?

"Trzeba było tygodni nacisków, żeby pan prezydent wypowiedział się w sprawie suszy. Jak rozmawiam ze wszystkimi tymi, którzy czekają na wsparcie, to okazuje się, że rząd nie wypłacił wsparcia nawet za rok ubiegły. Trzeba było całego tygodnia, żeby pan prezydent powiedział chociaż jedno słowo o tym skandalicznym zachowaniu władzy w radiowej 'Trójce'. We wszystkich innych tematach mamy milczenie" - powiedział Trzaskowski, cytowany przez PAP.

"Jest prezydentem niemym, nie ma żadnych pomysłów, żadnej inicjatywy (...) Jestem w związku z tym przekonany, że pan prezydent Andrzej Duda przegra te wybory" - ocenił srogo kandydat KO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier nie stosuje się do zasad przeciwdziałania pandemii? Morawiecki się tłumaczy
  2. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  3. Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg
  4. Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję, pilna interwencja
  5. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: PAP / Interia