Radom. Nie żyje senior odnaleziony w krzakach przed oddziałem szpitalnym.. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons / Fotopolska.eu / kuba13Źródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons / Fotopolska.eu / kuba13
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Radom. Staruszek leżał dwa dni w krzakach pod szpitalem. Zmarł po odnalezieniu

Radom. Nie żyje 93-letni mężczyzna, znaleziony w okolicach oddziału szpitalnego. Z informacji przekazanych przez TVN wiemy, że emeryt spędził aż dwa dni w rowie znajdującym się zaledwie 100 metrów od placówki. Osłabionego seniora odnaleźli funkcjonariusze policji. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł dzień później w tamtejszym szpitalu.

Do niepokojących wydarzeń doszło 19 czerwca. 93-latek stracił wówczas przytomność na podwórku, pod blokiem, w którym mieszkał. TVN podaje, że opiekujący się seniorem syn podczas zdarzenia znajdował się w szpitalu, który prowadził badania jego żony. Dzięki interwencji sąsiadki emeryt został przewieziony do okolicznej placówki medycznej.

Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiKościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiCzytaj dalej

Radom. Nie żyje 93-letni mężczyzna

Następnego dnia rodzina emeryta została poinformowana o jego niecodziennej decyzji. 93-latek postanowił wypisać się ze szpitala. - Powiedzieli nam, że się wypisał. Nieprzytomny 93-latek. Z cukrzycą, miażdżycą i początkami Alzheimera. Sam się wypisał. Według informacji przekazanej bratowej miało do tego dojść o godzinie 19. Bratowa się zdziwiła i powiedziała, że tata nie dotarł do domu. Wtedy jej powiedzieli, że w takim razie zgłoszą to na policję - tłumaczył stacji TVN24 syn zmarłego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

W ciągu dwóch dni zaalarmowana rodzina próbowała uzyskać od policji oraz szpitala pomoc w odnalezieniu seniora. W rozmowie z TVN24 deklarują, że nie otrzymali odpowiedniego wparcia ze strony służb. - Na komisariacie słyszałem, że komenda miejska się tym zajmie. Brat dwa razy jeździł na policję, ja raz jeździłem, o godzinie 14 w sobotę, o monitoring prosiliśmy. Brutalnie mówiąc, zostaliśmy spuszczeni na drzewo - deklaruje mężczyzna w rozmowie z TVN24. 

Dwa dni później funkcjonariusze odnaleźli 93-latka w rowie, który znajduje się 100 metrów od placówki, z której wypisał się zaginiony. - Ojca nie widziałem. Ale można sobie wyobrazić, w jakim stanie był 93-latek po dwóch nocach na ziemi, w deszczu. Tata zmarł w poniedziałek nad ranem - wskazuje dla TVN24 opiekun zmarłego. Zarówno szpital, jak i przedstawiciele policji wydali ważne stanowiska w tej sprawie.

"Personel szpitalnego oddziału ratunkowego natychmiast rozpoczął poszukiwania mężczyzny na oddziale, zawiadomiono również lekarza dyżurnego oraz ochronę szpitala, która poszukiwała pacjenta na terenie wokół placówki. Szpital poinformował policję o zaginięciu pacjenta" - czytamy w oświadczeniu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, ujawnionym przez TVN.

Joanna Leszczyńska, rzeczniczka radomskiej policji również ustosunkowała się do przykrych wydarzeń, jakie rozegrały się w ostatnich dniach. "Po otrzymaniu tej informacji dyżurny do miejsca zamieszkania mężczyzny wysłał policyjny patrol, by sprawdził, czy mężczyzna wrócił do domu. Sprawdzono również teren przy szpitalu na ulicy Aleksandrowicza oraz przy posesji mężczyzny. O zaginięciu powiadomione zostały patrole na terenie miasta. Sprawdzono także placówki medyczne. Zaangażowano w poszukiwania kilkudziesięciu policjantów" - wyjaśnia Leszczyńska dla redakcji TVN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [TVN24]