Radom: Policja zatrzymała trzy osoby w związku z uprowadzeniem dziecka. (Zd. Il) Piotr Molecki/East News
Źródło: (Zd. Il) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Maja 2020

Radom: Uprowadzono 9-letniego chłopca. Jak mogło do tego dojść? Areszt dla winowajcy

Radom stał się miejscem niecodziennego zdarzenia. Matka brała udział w porwaniu własnego dziecka. 9-letni chłopiec został uprowadzony przez jej znajomego. Policja zatrzymała sprawców porwania, którym postawiono już zarzuty. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje w tej sprawie.

Z informacji przekazanych portalowi interia.pl przez rzeczniczkę mazowieckiej policji podisnp. Katarzynę Kucharską wynika, że do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w Radomiu. 9-latek znajdował się pod opieką partnerki jego ojca.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Radom: porwanie 9-latka

Za uprowadzenie chłopca odpowiedzialny był 20-letni mężczyzna. Z relacji Interii dowiadujemy się, że do mieszkania, w którym przebywało dziecko ze swoją tymczasową opiekunką, 20-latek dostał się przez balkon. Następnie zaatakował kobietę, grożąc jej przy użyciu broni gazowej i uprowadził chłopca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Kobieta o całym zajściu poinformowała radomską policję. Policjanci na krótko po zgłoszeniu porwania zatrzymali mężczyznę i przetransportowali go do aresztu, gdzie spędzi trzy miesiące. Postawiono mu zarzuty uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności oraz uszkodzenia ciała.

Zdaniem fukncjonariuszy mężczyźnie pomagała matka chłopca oraz jej 38-letni znajomy. Oboje także zostali zatrzymani przez policję. Zastosowano wobec nich policyjne dozory. Warto dodać, że z ustaleń policjantów wynika, iż w sądzie rodzinnym trwa postępowanie nad ustaleniem prawa opieki nad nieletnim. 39-latka chciała w ten sposób najprawdopodobniej odzyskać swoje dziecko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicy

Źródło: interia.pl