Radio Maryja popularne nawet wśród raperów? Przejmujący wpis rapera na Facebooku.. facebook.com/tau.bozonŹródło: facebook.com/tau.bozon
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Grudnia 2019

Znany polski raper słucha Radia Maryja. Zdumiewające słowa

Radio Maryja popularne nawet wśród raperów? Znany polski raper przyznał się do słuchania rozgłośni ojca Rydzyka. Przejmujący wpis na Facebooku. Zdobył się na szczere wyznania i refleksje. Wiele osób te słowa mogą zaskoczyć, a u Tadeusza Rydzyka raper na pewno ma dużego plusa.

Większości osób, raperzy raczej nie kojarzą się z wiernymi katolikami, kościołem, ojcem Rydzykiem, a tym bardziej Radiem Maryja - nie ten klimat. Jednak, jak się okazuje, są odstępstwa od tej reguły. Znany raper o pseudonimie Tau, opublikował na swoim Facebooku przejmujący wpis, w którym zdobył się na szczere wyznania i podzielił się z fanami swoimi spostrzeżeniami na temat rozgłośni o. Rydzyka. Jak napisał, na to radio trafił w bardzo ciężkim okresie swojego życia.

Tadeusz Rydzyk z okazji świąt dziękuje za datki. Tadeusz Rydzyk z okazji świąt dziękuje za datki. "Jedyne radio na cały świat"Czytaj dalej

Radio Maryja słuchane przez znanego rapera. "Nawracałem się z Radiem Maryja"

- "Pamiętam kiedy jako Medium wydawałem albumy w Asfalt Records i jeździłem w głębokiej depresji na koncerty. Miałem dosyć wszelkiej muzyki. Miałem dosyć ludzi. Wszystko mnie drażniło. Nic nie przynosiło satysfakcji. Nie ważne jak ładne, kolorowe, spektakularne i ładnie brzmiące było to coś. Nie chciałem słyszeć i widzieć świata. Pragnąłem umrzeć" - zaczął swoje przejmująco szczere wyznanie.

W dalszej części wpisu wyjawił, że gdy wracał po nocach z koncertów, to właśnie wtedy zaczął słuchać Radia Maryja. Bowiem wszystko, co tam usłyszał, dawało mu ulgę, ukojenie, siłę i podtrzymywało na duchu. Raper przy okazji przyznał, że kiedyś sam drwił sobie z ojca Rydzyka

- "Ja sam przed nawróceniem drwiłem z o. Rydzyka i jego dzieł ewangelizacyjnych. Nota bene największych dzieł ewangelizacyjnych w Polsce" - wyznaje Tau. Raper obecnie ma już inne poglądy na ten temat i słucha Radia Maryja już od 7 lat. Sam przyznaje, że może klimat radia jest dość staroświecki, a jego słuchanie nie jest czymś powszechnie oczywistym i spotykanym wśród raperów i młodych ludzi, jednak wcale mu to nie przeszkadza. - "I choć rozumiem, że format radia jest już mocno nadszarpnięty zębem czasu i staroświecki, to zupełnie mnie to nie interesuje. Dla mnie najważniejsze jest, że przenosi ducha katolicyzmu w czystej postaci" - kończy swój wpis, cytując jeszcze słowa Jana Pawła II - słowa wdzięczności, że istnieje w Polsce coś takiego, jak Radio Maryja.

Z pewnością ojciec Rydzyk nie zapomni raperowi tak pięknych słów. 

facebook.com/tau.bozon

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Spędził dwa dni na balkonie, bez jedzenia i schronienia. Interweniowała policja, dlaczego właściciele nie poniosą konsekwencji?

4. Przerażająca stacja metra w Warszawie. Dlaczego straszy podróżnych?

5. "Od jakiegoś czasu odbywamy spotkania". Beata Szydło wróci do polskiej polityki?

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala