Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio Maryja
Źródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Stycznia 2020

Zacięta walka Radio Maryja o Rydzyka. Widać, że się boi

Radio Maryja, czemu trudno się dziwić, pozostaje wykorzystywane przez Tadeusza Rydzyka jako tarcza, przed zbliżającym się do niego niebezpieczeństwem. Petycję ws. ukrócenia jego działalności politycznej podpisało już niemal 150 tys. osób. Jeśli dotrze do papieża Franciszka, redemptorysta może mieć bardzo poważne kłopoty.

- Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce - tymi słowami rozpoczyna się petycja, pod którą podpisy złożyło już 147 tys. osób. Jej autorem jest Thomas Lukaszuk, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia.

Media Tadeusza Rydzyka atakują Natalię Oreiro. Oberwało się TVPMedia Tadeusza Rydzyka atakują Natalię Oreiro. Oberwało się TVPCzytaj dalej

Na ten moment petycja przekazana została arcybiskupowi Edmonton, Richardowi Smithowi. Docelowo znaleźć się ma w rękach papieża Francisza. Tadeusz Rydzyk wyraźnie odczuwa niebezpieczeństwo z tym związane, ponieważ mobilizuje podlegające mu media do obrony.

Radio Maryja czuwa nad Rydzykiem

Na antenie radiostacji petycję komentował ostatnio arcybiskup Wacław Depo. Metropolita uważa, że nie bez powodu ujawniono ją tuż przed świętami. Jej celem ma być rozbicie wspólnoty Rodziny Radia Maryja.

- Jedność Kościoła jest związana również z jednością strony miłowania ojczyzny. Dlatego jeśli ci, którzy jeszcze mają odwagę nazywać się Polakami albo ludźmi polskiego pochodzenia i na podstawie takich oszczerstw i takich zmanipulowanych tez i stwierdzeń chcą nawet dotrzeć (...) aż do samego papieża, żeby siać zamęt, który jest, wiadomo, nie tylko odejściem od prawdy, ale jest po prostu diabelską sprawą! Dlatego potrzeba nam mocy ducha świętego, żeby te sprawy jedności, zarówno Kościoła, jak i Polaków, i w duchu wiary i odpowiedzialności były czymś naturalnym - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów