Radio Maryja Tadeusz Rydzyk. youtube/Radio MaryjaŹródło: youtube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Grudnia 2019

Radio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudzi

Radio Maryja obchodziło wczoraj 28. urodziny. Z tej okazji, jak co roku, w Arenie Toruń odbyła się feta na kilka tysięcy osób. Niektóre z intencji uroczystej mszy, wprawiają co najmniej w zakłopotanie.

U Tadeusza Rydzyka zagościli m.in. wysoko postawieni hierarchowie kościelni oraz politycy obozu rządzącego. Kluczowym punktem imprezy była Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Obecni w Toruniu wierni i członkowie rodziny Radio Maryja modlili się w różnorodnych intencjach. Podczas, gdy obrony przed "ideologią gender" mogliśmy się spodziewać, to walki z Konwencją Stambulską, zdecydowanie nie.

Wspaniała kobieta zajmowała się pierwszą pomocą. Publiczne Radio postanowiło ją zlinczowaćWspaniała kobieta zajmowała się pierwszą pomocą. Publiczne Radio postanowiło ją zlinczowaćCzytaj dalej

Urodziny Radio Maryja: dziwna intencja modlitewna

W internecie krąży nagranie z urodzin Radio Maryja. Choć nie mamy stuprocentowej pewności, czy zostało zarejestrowane podczas tegorocznej uroczystości, z pewnością nagrano je na Arenie Toruń.

 - Dla ludzi dobrej woli i światłego rozumu. Solidarność i odwaga w walce z zabijaniem dzieci poczętych, z ideologią gender i z Konwencją Stambulską - słyszymy z ust jednej z wiernych podczas urodzin rozgłośni.

Konwencja Stambulska dotyczy zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet. Ratyfikujące ją państwa zobowiązują się do wdrażania różnorodnych rozwiązań prawnych, takich jak "zapewnienia specjalistycznej pomocy ofiarom przemocy seksualnej" czy "zmiany prawa, tak by definicja przestępstwa przemocy seksualnej opierała się na braku zgody osoby pokrzywdzonej".

Co przeszkadza rodzinie Radio Maryja w ochronie kobiet przed przemocą? Możemy się tego domyślać, przeglądając prawicową pracę. Przykładowo, Polonia Christiana obawia się zapisu mówiącego, że „strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”.

Co w nim takiego strasznego? Pch24.pl uważa, że artykuł służyć może do... wyświęcania kobiet na kapłanki i legalizacji małżeństw jednopłciowych.

ZOBACZ TAKŻE;

1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód

2. Jest oficjalna deklaracja Szymona Hołowni ws. startu w wyborach prezydenckich 2020

3. Opłatek z daniną na rzecz kościoła. "Będziemy musieli wpisywać dochód?"

4. Królowa Elżbieta razem z Marilyn Monroe. Ujawniono niepowtarzalne zdjęcie

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć