.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Lutego 2020

Autorem jest Radio Maryja czy TVP? Internauci mają używanie z nowego odcinka programu Telewizji Polskiej

Radio Maryja jest środkiem masowego przekazu, w stronę którego zwykle zwracają się poszukujący treści dotyczących wiary i Kościoła. Problem zaczyna się, gdy programy opowiadające o cudach pojawiają się w – z definicji świeckiej – Telewizji Polskiej.

Program "Alarm!" jest emitowany na antenie TVP1 od stycznia 2018 roku. Z założenia jest to program o charakterze reporterskim.

Najnowszy materiał reporterów programu przywodzi na myśl treści prezentowane przez media o charakterze czysto religijnym. Dotyczy on upuszczonej na ziemię hostii, która zamieniła się... we fragment ludzkiego serca.

Radio Maryja czy TVP? Coraz trudniej znaleźć różnice

"Naukowcy to potwierdzili", czytamy na profilu programu na Twitterze. Jacy naukowcy? Tego post nie wyjaśnia. Dowiadujemy się za to, że "upuszczona na ziemię w legnickim kościele hostia zmieniła się we fragment mięśnia sercowego".

Reporterzy zaręczają, że dotarły do osób, "które doświadczyły cudownego działania" hostii.

Program

"Stwierdzono fragmenty mięśnia serca, jakby to serce było w silnego napięcia w agonii", słyszymy we fragmencie programu. "Zdamy relację do Watykanu, jak te sprawy się dzisiaj toczą", zapewnia wypowiadający się w materiale duchowny.

Internauci nie pozostali obojętni na pokazywane w telewizji publicznej treści. "Parafrazując Dickensa: »Panie Boże, jeśli jesteś, przywróć im rozum, jeśli go mieli«", pisze jeden z nich.

Drugi z nich uderza w nieco poważniejsze tony: "Fajnie wiedzieć, że dopłacamy do takiego dziennikarstwa śledczego 2 mld zł w sytuacji, kiedy psychiatria dziecięca przeżywa zapaść, w trakcie dyżurów na jednego lekarza przypada 50 pacjentów, a z braku miejsc dzieci trafiają do placówek dla dorosłych, gdzie padają ofiarą gwałtu".

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski