Radio Maryja. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Października 2020

Antoni Macierewicz powraca u Rydzyka, musiał skomentować protesty kobiet. Jego teoria może zadziwiać

Katolicka rozgłośnia Radio Maryja ponownie zaserwowała słuchaczom skrajnie konserwatywny przekaz. Antoni Macierewicz włączył się do dyskusji wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem protestujący chcą obalić rząd oraz naszą cywilizację.

Były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz ponownie zagościł na antenie Radia Maryja. We wczorajszych "Aktualnościach Dnia" przestrzegał słuchaczy przed próbą zniszczenia cywilizacji chrześcijańskiej. - Tu chodzi nie tylko o obalenie rządu. Tu chodzi także wprost o obalenie naszej cywilizacji. W tym nie wszyscy muszą się orientować, przecież jesteśmy z naszymi dziećmi, z naszą młodzieżą, to jest zupełnie oczywiste, nawet wtedy, gdy jest oszukiwana i gdy się manipuluje jej emocjami czy też niepewnościami - komentował rozmówca katolickiego medium.

Co więcej, polityk Prawa i Sprawiedliwości winą za poglądy protestujących obwinia brak odpowiedniej reformy systemu edukacji. - Przez 30 lat polska młodzież była wychowywana w duchu apatriotycznym, areligijnym, aideowym i poza Wojskami Obrony Terytorialnej, poza środowiskami patriotycznymi, narodowymi, niepodległościowymi, pozostawiana sama sobie i tego teraz przeżywamy skutki - deklarował w Radiu Maryja.

Nagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaNagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaCzytaj dalej

Co się dzieje w Radio Maryja? Antoni Macierewicz całkowicie odpłynął

Według bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego mamy do czynienia z pewnego rodzaju atakiem, który przypuszcza Rosja i Unia Europejska. - Były już próby przygotowania ataku na Polskę, bo Polska jest najbardziej katolickim, patriotycznym krajem w Europie, który rozdziela dwa fronty tego ataku na współczesną cywilizację. Idące zarówno z laickich środowisk Unii Europejskiej, jak i ze strony rosyjskiej - wskazywał w środę dla Radia Maryja Antoni Macierewicz.

Dawny członek rządu w pewnym momencie nie trzymał się tematu rozmowy. Przypomnijmy, że Radio Maryja oczekiwało komentarza w sprawie prawa do legalnej aborcji w przypadku wad embriopatologicznych. - Jest próba stworzenia nowego imperium, a ten atak jest tylko narzędziem, który ma zniszczyć najbardziej patriotyczny, najbardziej katolicki, najbardziej zakorzeniony w cywilizacji chrześcijańskiej zachodni naród, jakim jest naród polski - wypalił gość medium.

Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Czytaj dalej

Padł ważny apel o zrekonstruowanie podstawy programowej. Pierwsze zasługi pod względem reform, według rozmówcy Radia Maryja, wywalczyła Anna Zalewska, autorka wygaszenia gimnazjów. - Zmiany organizacyjne, których dokonała pani minister Zalewska są bardzo ważne i dobrze, że zostały dokonane, ale niestety nie starczyło czasu Zjednoczonej Prawicy i jakby świadomości, że to jest najważniejsze, żeby dokonać także zmian programowych, o które młodzież również prosiła - deklarował wczoraj Macierewicz.

Debata w rozgłośni Tadeusza Rydzyka z ataków na Polskę i próby wyniszczenia cywilizacji, przeszła na użycie środków przymusu bezpośredniego wobec protestujących. Przypomnijmy, że funkcjonariusze zarzucają kobietom agresywne zachowanie. Strajkujące zaś uskarżają się na skandaliczne postawy służb.

- Policja naprawdę ma obowiązek działać zgodnie z kodeksem karnym, zgodnie ze swoimi obowiązkami i regulaminami, a tymczasem wśród społeczeństwa jest wrażenie, że policja odwraca się czasami od obrony społeczeństwa i od obrony porządku i ładu społecznego, że nie reaguje w sposób skuteczny na ataki, z którymi mamy do czynienia - odpowiadał na pytania dziennikarza Radia Maryja Antoni Macierewicz.

Były minister uważa, że obowiązkiem mundurowych jest obrona ładu społecznego. - Tam, gdzie policja zachowuje się w sposób jednoznaczny, skuteczny, nieagresywny (w żadnym wypadku), ale broniący porządku społecznego, ładu i tego, co dla nas jest najważniejsze, tam nie dochodzi do najgorszej agresji - tłumaczył.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Minister się wygadał, rząd chce poskromić duże miasta. W grze lockdown w nowej postaci
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Co więcej, rozmówca Radia Maryja uważa, że działania Strajku Kobiet są antyludzkie, wulgarne i agresywne. Zapowiedział też podjęcie pilnych działań przez ministra Czarnka, który ma zdyscyplinować dyrektorów szkół i rektorów, popierających walkę o prawa człowieka. - Nie mają prawa wspierania takiego typu politycznych, antyludzkich działań - obrażał Macierewicz.

Nie zabrakło też apelu o uznanie ruchu antyfaszystowskiego, tak zwanej Antify, jako grupy terrorystycznej. Warto jednak podkreślić, że "Antifa" nie jest organizacją, stowarzyszeniem, a raczej ruchem nieformalnym. Określenie to stosuje się wobec osób, które działają przeciwko ruchom skrajnie prawicowym. - Tutaj charakterystyczny jest udział Antify, organizacji, która się w Polsce objawiła kilka lat temu, atakując Żołnierzy Niezłomnych, a w Stanach Zjednoczonych ze względu na swoje działania została przez pana prezydenta Trumpa po prostu zdelegalizowana jako organizacja terrorystyczna. Trzeba mieć tego świadomość, a służby policyjne i służby specjalne powinny na to zareagować, uniemożliwiając im działania w Polsce - deklarował polityk na antenie Radia Maryja.

Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoMarta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosił
  2. Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskup
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Gessler zdradziła największe tajemnice dot. idealnego ciasta i farszu na pierogi. Przepis zachwyca każdego

Źródło: [Radio Maryja/Aktualności Dnia/28.10.20]