Radio Maryja dało przestrzeń dla homofobicznych deklaracji księdza.. YouTube/ WSKSIM.edu.pl/screenŹródło: YouTube/ WSKSIM.edu.pl/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Czerwca 2020

Seans nienawiści w Radio Maryja, aż trudno uwierzyć. Ksiądz z postulatem karania za marsze równości

Radio Maryja przeprowadziło rozmowę z kolejnym, skandalizującym księdzem. Andrzej Maryniarczyk przedstawił katolickiemu medium mocne, homofobiczne deklaracje. - Nazywajmy rzeczy po imieniu. Akty homoseksualne, aktami grzesznymi i niezgodnymi z naturą - grzmi kapłan.

Okres ciszy wyborczej został wykorzystany przez dziennikarzy Radia Maryja do poruszenia ważnej, społecznej kwestii. O równouprawnieniu osób ze społeczności LGBT wypowiadał się ksiądz Andrzej Maryniarczyk. Niestety jego deklaracje odbiegały od przyjętych norm kulturalnej dyskusji. Kapłan bez opamiętania obrażał ludzi będących w związkach jednopłciowych. 

Po 12 tys. zł może trafić do dziesiątek tysięcy polskich emerytów. Zapowiedź zmian w ustawiePo 12 tys. zł może trafić do dziesiątek tysięcy polskich emerytów. Zapowiedź zmian w ustawieCzytaj dalej

Radio Maryja: Ksiądz w ostrych, homofobicznych słowach o marszach równości

- Nazywajmy rzeczy po imieniu. Akty homoseksualne, aktami grzesznymi i niezgodnymi z naturą. Parady gejowski, aktami publicznego zgorszenia, które winny być zabronione i podlegać karze. Małżeństwem jest tylko związek kobiety z mężczyzną, a wszystkie inne związki jednopłciowe tylko związkami. Nawet nie parami - deklaruje ksiądz Maryniarczyk na antenie Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewyobrażalnie tragiczne, trzech Polaków zginęło w okropny sposób. Zatrważający pożar w Reykjaviku
2. Plaga Bałtyku w Gdyni i Sopocie. Jest decyzja, przykra wiadomość

Radio Maryja umożlwiło księdzu wygłaszanie swoich homofobicznych poglądów. Maryniarczyk odniósł się też do kwestii aborcji oraz eutanazji. - Wolność ta jest ograniczana na dwa sposoby: przez negowanie praw ludzi wierzących oraz przez kryminalizację wypowiedzi na temat grzechu aborcji, eutanazji, ideologii LGBT, adopcji dzieci przez homoseksualistów. Tego typu wypowiedzi są kwalifikowane jako mowa nienawiści - wyjaśnia wyraźnie zdenerwowany duchowny.

Zdaniem kapłana uczucia katolików są nagminnie obrażane przez działaczy o poglądach lewicowych. Ostrzegł też słuchaczy przez "ideologią LGBT". Maryniarczyk wyjaśnił, że bez względu na siłę nacisków ze strony radykałów, nie da się zastraszyć. - Pamiętajmy, że jest to proces niekończący się. Dlatego potrzeba nieustannego czuwania, uczenia dzieci i młodzieży i ich wychowywania. Takiej bowiem wiedzy nie dziedziczymy - ostrzega ksiądz.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z wystąpienia Andrzeja Maryniarczyka, które było transmitowane przez WSKSIM.edu.pl na platformie YouTube 3 czerwca 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Radio Maryja]