Radio Maryja opublikowało wypowiedź o "zranionym Kościele"w kontekście wykorzystywania dzieci. (zdj. il.)Public Domain Pictures / Circe DenyerŹródło: (zdj. il.)Public Domain Pictures / Circe Denyer
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Maja 2020

Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"

Goszczący na antenie Radia Maryja red. Sławomir Jagodziński krytycznie odniósł się do inicjatywy "Zranieni w Kościele" oraz związanych z nią plakatów z informacjami dla ofiar przestępstw seksualnych. "Pedofilia stała się po prostu narzędziem walki z Kościołem, uderzeniem w autorytet kapłanów, a ostatecznie, żeby ludzi zniechęcić do Pana Boga", uważa dziennikarz.

Założone przez ojca Tadeusza Rydzyka radio za pośrednictwem swojej strony internetowej wskazuje, że w związku z akcją "Zranieni w Kościele" do proboszczów wszystkich polskich parafii wysłano plakaty dotyczące wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną, z którą spotkały się w Kościele katolickim. Ów przedsięwzięcie spotkało się z obiekcjami goszczącego na antenie rozgłośni redaktora.

– Na tych plakatach mają znaleźć się informacje dla ofiar przestępstw seksualnych, których doznały w Kościele. Takie plakaty, które miałaby zostać wywieszone w gablotach przed każdym ośrodkiem kultu w Polsce – dla mnie taki pomysł jest czymś niewiarygodnym. Taka akcja sugeruje, że w każdej polskiej parafii mamy przestępcę i jest to przestępca najczęściej w sutannie – ocenił w sobotnich "Aktualnościach dnia" red. Sławomir Jagodziński z "Naszego Dziennika".

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Radio Maryja publikuje wypowiedź o "zranionym Kościele"

Zdaniem dziennikarza "jest to prowokowanie całej sytuacji w taki sposób, żeby tylko i wyłącznie w kontekście Kościoła mówić o grzechach pedofilii". – Jeżeli teraz w Kościele mamy się tylko zajmować pedofilią na różne sposoby, a nie tym, żeby ludzi wychowywać, formować do świętości, do przemieniania swojego życia według Dekalogu, to gdzie my jesteśmy? Przecież to właśnie droga do świętości jest najlepszym zabezpieczeniem tego, żeby żadnych grzechów nie było – u ludzi, którzy są duchownymi i u ludzi świeckich, którzy też należą do Kościoła i go tworzą – przekonywał na antenie Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?
2. Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwis

Odnosząc się do nazwy inicjatywy, redaktor stwierdził, że "Kościół nikogo nie krzywdzi". – Kościół ma Dekalog, Ewangelię, przykazania, błogosławieństwa – wszystko dla ochrony człowieka. Kościół jest po stronie człowieka, żeby go nikt nie skrzywdził. Jeśli ktoś zdradza go, to zdradza człowieka, Pana Boga i zdradza Kościół. Każdy przestępca zdradził też Kościół; oprócz tego, że skrzywdził swoją ofiarę, to skrzywdził też Kościół – zaznaczył red. Jagodziński, cytowany przez radiomaryja.pl.

– Jak teraz można mówić: "Zranieni w Kościele"? – kontynuował. – To Kościół jest zraniony. – zapewnił. Następnie, oceniając, że "pedofilia stała się po prostu narzędziem walki z Kościołem", przekazał, że skazanych za pedofilię przedstawicieli Kościoła jest zaledwie 0,3 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier nie stosuje się do zasad przeciwdziałania pandemii? Morawiecki się tłumaczy
  2. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  3. Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg
  4. Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję, pilna interwencja
  5. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: radiomaryja.pl