Radio Maryja wygrywa plebiscyt. youtube.com/Radio MaryjaŹródło: youtube.com/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 23 Lutego 2021

Tadeusz Rydzyk wygrał plebiscyt. Gala wręczenia nagród sie nie odbyła

Powstanie Radia Maryja zostało uznane w plebiscycie, w którym udział brali mieszkańcy Torunia, za najważniejsze wydarzenie w ostatnich 100 latach historii miasta. Wyróżnienie i nagroda została odebrana przez Tadeusza Rydzyka, choć obyło się bez medialnego szumu.

  • Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie w historii Torunia ostatnich 100 lat wygrało powstanie Radia Maryja
  • W głosowaniu brali udział mieszkańcy miasta
  • Nagroda została przekazana Tadeuszowi Rydzykowi

Powstanie Radia Maryja zostało uznane za "Toruńskie Wydarzenie Stulecia". 

Radio Maryja zwycięża

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was o zwycięstwie Radia Maryja w organizowanym przez miasto Toruń plebiscycie, który został zorganizowany z okazji rocznicy powrotu stolicy województwa kujawsko-pomorskiego do wolnej Polski. 

Konkurencja była spora. Głosować można było m.in. na wizytę Jana Pawła II w Toruniu, utworzenie województwa pomorskiego ze stolicą w mieście, powołanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czy też otwarcie Książnicy Miejskiej.

Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. Dziennikarz, który pracował 8 lat dla TVP przerwał milczenie. "Trzy lata milczałem, ale dłużej nie mogę"Czytaj dalej

Głosowanie było bajecznie proste i dostosowane do wymogów obostrzeń mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wziąć udział w plebiscycie mógł wszak każdy mieszkaniec - wystarczyło jedynie wysłać wiadomość SMS z jednym z kodów wyznaczonych do poszczególnych wydarzeń. 

Choć do wyboru były aż 34 ważne wydarzenia z historii Torunia, faworyt był tylko jeden. Powstanie Radia Maryja zdecydowanie zdeklasowało konkurencję, zajmując pierwsze miejsce w organizowanym przez miasto plebiscycie. 

Tadeusz Rydzyk odbiera nagrodę po cichu 

Rzeczniczka prasowa urzędu miasta Anna Kulbicka-Tondel przyznaje w rozmowie z "Super Expressem", że jest zawiedziona tak małą liczbą oddanych głosów. Przyznaje jednak, że choć zainteresowanie okazało się mniejsze, niż przypuszczano, plebiscyt wciąż pozostaje ważny. 

- Liczyliśmy na większe zainteresowanie, na poziomie dotychczas organizowanych tego typu konkursów. Niestety pomimo podjętych podobnych inicjatyw głosów oddano dużo mniej. Organizatorzy przyczyny doszukują się w obecnie trudnej sytuacji epidemicznej - powiedziała. 

Nagroda, którą była specjalna pamiątkowa tablica, została przekazana Tadeuszowi Rydzykowi, jednak w znacznie mniej huczny sposób, niż się spodziewano. Informacji o przekazaniu wyróżnienia próżno było szukać w oficjalnych przekazach medialnych, oprócz wiadomości w "Naszym dzienniku", współpracującym z Radiem Maryja. 

Choć komentatorzy przypuszczają, że brak choćby najmniejszej oficjalnej uroczystości wynika z trwającej pandemii koronawirusa, pojawiają się głowy, że plebiscyt mógł po prostu nie pójść po myśli samorządu Torunia

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania "Homilia o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR (07.02.2021)", zamieszczonego na kanale Radio Maryja w serwisie YouTube - youtube.com/Radio Maryja)

Artykuły polecane przez redakcję WTV: