radio maryja tadeusz rydzyk jarosław kaczyński. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Września 2020

Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa

Radio Maryja aktywnie donosi swoim słuchaczom o losach zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawo i Sprawiedliwość "Piątki dla zwierząt". Choć do tej pory Tadeusz Rydzyk chętnie szedł pod rękę z rządzącymi, wszystko zdaje się zmieniać. W jednym z mediów redemptorysty padły słowa, które bez wątpienia dotrą na Nowogrodzką.

Radio Maryja niezmiennie nie odpuszcza w kwestii krytyki "Piątki dla zwierząt", proponowanej przez ugrupowanie rządzące. Co ciekawe, z czasem narracja mediów Tadeusza Rydzyka oraz ich gości staje się coraz bardziej intensywna i jaskrawa. Tym razem w "Aktualnościach dnia" rozgłośni gościł prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Historyk nie szczędził projektowi PiS gorzkich słów, posuwając się do niespodziewanych porównań.

Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Jarosław Kaczyński będzie zadowolony?Wiadomości TVP wreszcie zabrały głos, wielu na to czekało. Jarosław Kaczyński będzie zadowolony?Czytaj dalej

Radio Maryja znów o "Piątce dla zwierząt"

"Ci, którzy zaproponowali, powinni się zastanowić, dlaczego tak blisko im do Sylwii Spurek, Agnieszki Holland czy Olgi Tokarczuk w ich rozumieniu porządku bytowego. Skoro to już zaistniało, to proszę zwrócić uwagę, że nie mówiono o wolności sumienia, tak jak chociażby w przypadku głosowania za aborcją, tylko mówiono o dyscyplinie", stwierdził Ryba. "[...] Gdybyśmy głębiej zapytali, jaka wizja świata stoi u podstaw, to jest to zrównywanie świata zwierzęcego ze światem ludzkim w sensie porządku bytowego. To są rzeczy charakterystyczne dla różnych animalsów i grup neomarksistowskiej lewicy", dodał profesor.

Skandaliczne sceny w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler przekroczyła granicęSkandaliczne sceny w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler przekroczyła granicęCzytaj dalej

Później nauczyciel akademicki odniósł się także do kryzysu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Tu także nie zdecydował się ugryźć w język, surowo oceniając sytuację.

"Pamiętajmy o tym, że to się dzieje przy zupełnym niezrozumieniu elektoratu, dlatego że pod sztandarem ustawy, którą nie sposób zrozumieć jako prawicową i w tym względzie przy twardym stanowisku możemy doprowadzić do sytuacji przyspieszonych wyborów. Prawica pod takim hasłem wziętym z lewicowego programu nie wzmocni się. Musiałyby się cuda dziać, one się zdarzają, ale nie przypuszczam, żeby się wydarzyły w takiej sytuacji", stwierdził. Jednoznacznie zaznaczył więc, że PiS na swych pomysłach może jedynie stracić.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Natalia kisząc ogórki dodała koper i chrzan. Zamarła widząc białą pianę, szybka interwencja jest niezbędna
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Tadeusz Rydzyk coraz dalej od Jarosława Kaczyńskiego?

Przypomnijmy, że dotąd Tadeuszowi Rydzykowi było niezwykle blisko zarówno do Jarosława Kaczyńskiego, jak i całego obozu władzy. Temat hodowli zwierząt futerkowych postawił jednak między nimi niespodziewaną ścianę, która sprowokowała polityczną wojnę. Jej finał trudno jest obecnie jednoznacznie przewidzieć.

Magdalena Ogórek przyłapana, musiała odpowiedzieć na pytanie o przeszłość. Magdalena Ogórek przyłapana, musiała odpowiedzieć na pytanie o przeszłość. "Staram się niczego w życiu nie żałować"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złe wieści dla mieszkańców bloków. Muszą być gotowi na nową opłatę
  2. 50 kotów perskich żyło w porażających warunkach. Straszną męczarnię przerwał dopiero cud
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Źródło: Radio Maryja

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News