Tadeusz Rydzyk, Radio Maryja. (screen) TV TrwamŹródło: (screen) TV Trwam
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Października 2020

Jak można było wydać tę sumę? Rydzyk dostał od rządu kolejne 6 mln

Kolejne pieniądze podatników dla Tadeusza Rydzyka, znanego dzięki swojej rozgłośni Radio Maryja. Fundusz Sprawiedliwości hojnie obdarzył grantami fundację z grupy mediów redemptorysty, Lux Veritatis. Łącznie, na dwa nowe programy, "Bezpieczni w rodzinie" oraz "Prawda a historia" dostanie ona 6 mln zł. Na co jeszcze popłynęły pieniądze z ministerstwa?

Trzonem dla obu projektów są "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam.

Kuriozalna wpadka na wizji podczas Kuriozalna wpadka na wizji podczas "Milionerów". Sam prowadzący zaniemówił, kompletnie się nie spodziewałCzytaj dalej

Fundacja założyciela Radio Maryja z 6 mln z Ministerstwa Sprawiedliwości

Fundusz Sprawiedliwości, który jest częścią budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości od lat hojnie wspiera działania Tadeusza Rydzyka. Nie tylko dotuje Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale również pośrednio czyni to z fundacją Lux Veritatis. Oba dzieła redemptorysty wyciągnęły z Funduszu milionowe kwoty. Dojść do tych kwot można jednak jedynie naokoło, ze względu na to, że ministerstwo podczas rozstrzygania konkursu podaje jedynie informacje o tym, kto jest beneficjentem i jaki jest jego adres.

19 września OKO.press ujawniło, że Fundusz Sprawiedliwości przekazał ponad 7 mln dotację na "Centrum Ochrony Praw Chrześcijan", które również znajduje się pod kierownictwem Lux Veritatis. Pieniądze przeznaczone dla ten projekt pochodzą z Programu Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości na lata 2019-2023. Jakie jednak centrum ma powiązanie z przeciwdziałaniem przestępczości? To nie do końca wiadomo.

Iga Świątek będzie miała problem w sądzie. Ma zapłacić ogromne pieniądzeIga Świątek będzie miała problem w sądzie. Ma zapłacić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Również we wrześniu poseł Koalicji Obywatelskiej, Adam Szłapka, przedstawił podczas konferencji prasowej dokumenty mające pokazać, że Lux Veritatis otrzymał jeszcze więcej pieniędzy z tego programu na kolejne cele. Jeden grant wyniesie 658 800 zł i został przeznaczony na projekt „Bezpieczni w rodzinie”, realizowany w 2019 roku oraz drugi grant w wysokości 5 488 320 zł na projekt „Prawda a historia”, który ma trwać od połowy 2020 do końca 2023 roku.

Jakie są cele tych programów?

Celem programu "Bezpieczni w rodzinie" było wskazanie na zagrożenia, jakie ma przed sobą ta komórka społeczna. Jak zauważyło OKO.press, w ramach projektu wykonano następujące działania:

"- wyprodukowano i wyemitowano w TV Trwam 5 audycji z cyklu <>,
- wyprodukowano 8 kilkuminutowych animowanych filmików i udostępniła je na YouTube (oglądało je od kilku do kilkudziesięciu osób, wszystkie w sumie miały na dzień publikacji tego tekstu 211 wyświetleń – tyle co profile początkujących, anonimowych youtuberów),
- <> na portalu ostrzegamy.online (pieniądze na budowę portalu Lux Veritatis dostała z Funduszu Sprawiedliwości w 2018 roku),
- udostępniła punkt bezpłatnych porad prawnych oraz psychologicznych i rozdawała broszurę o przeciwdziałaniu przestępczości podczas <<Dziękczynienia w Rodzinie>>, czyli pikniku Radia Maryja".

Program wygląda imponująco, a rozmowy, które prowadzono w ramach "Rozmów niedokończonych" również poruszały dość istotne tematy, problem jest jedynie taki, że nie robiły tego w sposób profesjonalny. OKO.press zamieściło cytat o. Dawida Wilczyńskiego:

"Temat uzależnień, temat, który jest obecny w naszym społeczeństwie, bardzo niejednokrotnie mocno, w takiej czy innej rzeczywistości. Spójrzmy przez jak długi czas system komunistyczny czynił wiele w tym zakresie, aby rozpijać nasze społeczeństwo, aby w ten sposób też niszczyć tkankę naszego społeczeństwa. Ale to nie tylko ten nałóg. Dzisiaj spektrum uzależnień jest bardzo szerokie".

Inny cytat z wypowiedzi Dariusza Sobieskiego:

„Słabszy zawsze przez porównanie z kimś silniejszym. (..) Musi być słabszy od kogoś – to raz. I dwa: musi być w sytuacji, w której musi być słabszy. Czyli np. jestem słabszy fizycznie, atakuje mnie fizycznie ktoś i nie mogę uciec. Czyli muszę być w sytuacji bez wyjścia – wtedy jestem słabszy. Bo jak mam dużo siły w nogach to ucieknę, nie?”.

Wypowiedzi te wyglądają całkowicie nieprofesjonalnie.

Drugi z projektów, który z kolei otrzymał od państwa ponad 5 mln zł ma służyć "odkłamywaniu historii", głównie z zakresu II wojny światowej. Jednym z najważniejszych tematów będzie znów kwestia Żydów ratowanych przez Polaków. W mediach Tadeusza Rydzyka często pojawiają się wątki dotyczące tego, że Polacy nie są antysemitami, mimo że bardzo często zarówno w TV Trwam, "Naszym Dzienniku" jak i Radiu Maryja pojawiały się wypowiedzi antysemickie i goście, którzy reprezentowali takie poglądy.

Jak potoczą się losy tych projektów?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

źródło: [OKO.press]

Znany pisarz w ostrych słowach o Morawieckim, nie wytrzymał. Znany pisarz w ostrych słowach o Morawieckim, nie wytrzymał. "Kościoły se zamknij"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  2. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Jurek Owsiak stanął w obronie lekarzy. Podczas programu TVP polityk wysunął wobec nich poważne zarzuty

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News