Radia Maryja opublikowało artykuł, w którym ostro skrytykowano działania Jarosława Kaczyńskiego.. JANEK SKARZYNSKI/EAST NEWS
Źródło: JANEK SKARZYNSKI/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Września 2020

Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni

Radio Maryja najwyraźniej nie ma zamiaru ustępować w krytyce projektu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego ochrony praw zwierząt. Na stronie internetowej należącej do Tadeusza Rydzyka rozgłośni opublikowano artykuł, w którym ostro skrytykowano działania Jarosława Kaczyńskiego.

Środowiska prawicowe raz po raz wyrażają swoje oburzenie projektem Jarosława Kaczyńskiego i obozu rządzącego. Po posłach Konfederacji pomysł Prawa i Sprawiedliwości skrytykował m.in. konserwatywny publicysta Rafał Ziemkiewicz, który zastanawiał się, czy w obozie rządzącym znajdzie się ktoś, kto powie prezesowi, "że mu odbiło i ściąga na siebie i swój obóz nieszczęście". W podobnym tonie wypowiadają się inni przedstawiciele radykalnej prawicy, a ich słowa częstokroć przytacza Radio Maryja.

TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychTVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychCzytaj dalej

Radio Maryja ostro o Kaczyńskim

Nie jest tajemnicą, że swoje oburzenie wobec planowanych projektów dotyczących ochrony zwierząt (nazywając aktywistów "ekoterrorystami") wielokrotnie wyrażał ojciec Rydzyk, prywatnie bliski współpracownik Szczepana Wójcika, właściciela ferm zwierząt futerkowych. Nie dziwi więc, że tzw. piątka Kaczyńskiego była ciosem dla zakonnika, który do tej pory cieszył się ogromną popularnością wśród polityków obozu Prawa i Sprawiedliwości.

Czy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzy 500 plus powinno zostać zwiększone? Minister zabrał głos, wszystko stało się jasneCzytaj dalej

Na oficjalnej stronie internetowej założonej przez ojca dyrektora rozgłośni ukazał się tekst, w którym przytoczono słowa jawnie krytykujące prezesa. "Jarosław Kaczyński ma taką niezwykłą moc puszczania wszystkich w pogoń za marchewką. Wszyscy biegną jak te króliczki za marchewką, marchewka się oddala, znika i pojawia się następna marchewka. I znowu wszyscy biegną. Już kilka takich marchewek było – dekomunizowaliśmy, ścigaliśmy WSI, tropiliśmy sprawców katastrofy w Smoleńsku. I te marchewki znikały. [...] I wszyscy podnieceni jazgoczą", mówił Witold Gadowski, cytowany przez Radiomaryja.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Redaktor, którego wypowiedź przytacza serwis internetowy rozgłośni, starał się przekonywać, że w wielu miejscach branży zajmującej się hodowlą zwierząt można odnaleźć równie skandaliczne – bądź gorsze – warunki. "Zwierzęta futerkowe mają maleńkie klatki, ale jeszcze mają możliwość poruszania się w tych klatkach, podczas gdy w przemysłowych kurnikach kurczak się nie rusza", oceniał w "Komentarzu tygodnia".

Nie obyło się bez jawnego ataku na samego Kaczyńskiego. "Majątek branży futrzarskiej to dziś od 7 do 10 mld złotych prywatnych pieniędzy zainwestowanych w ten biznes. Dziś, metodą bolszewicką, chce się odbierać własność i wprowadzać nowe regulacje. To jest prawicowe postępowanie, panie Jarosławie Kaczyński? […] Nie mogę milczeć w tej sprawie. Branża, która akurat dobrze działa, która przynosi duży dochód, w której zatrudnionych jest bardzo dużo ludzi [...] – to wszystko ma zniknąć, bo pan Kaczyński, pan Czabański, który zamiast nadzorować media publiczne, zajmuje się zwierzętami futerkowymi, i kilku innych panów kochają zwierzątka? To znaczy, że ja nie kocham zwierzątek? To hodowcy też nie kochają zwierzątek?".

"Jak tylko znajdą się współwłaściciele amerykańscy, pani Mosbacher wychyli się z okna ambasady amerykańskiej i tak pogrozi placem, że na Nowogrodzkiej natychmiast zapomną o tym, że istnieją zwierzęta futerkowe. Tak jak zapomniano na Nowogrodzkiej o TVN-ie, o repolonizacji mediów, o porządkowaniu branży cyfrowej na jedno pogrożenie ślicznym paluszkiem pani Mosbacher", grzmiał Gadowski, którego wypowiedź przytacza należące do ojca Rydzyka Radio Maryja.

Obrazy WTV"Wiadomości" odpłynęły. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna odsłona popularnego programu. Dadzą 5 tys. zł, ale pod jednym warunkiem
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Znaleźli porzuconego, rannego, chorego psa. Teraz proszą o pomoc wszystkich miłośników zwierząt
  4. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  5. Niewiarygodne, czym zajmuje się mąż najbardziej tajemniczej dziennikarki "Wiadomości" TVP. Bywa porównywana do Danuty Holeckiej, ale wiemy o niej bardzo mało
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: Radiomaryja.pl