Ks. prof. Paweł Bortkiewicz na kanale Radia Maryja.. YouTube/Radio MaryjaŹródło: YouTube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Października 2020

Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia

Goszczący na antenie rozgłośni Radio Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz zaatakował społeczność LGBT. Za pośrednictwem mediów ojca Tadeusza Rydzyka duchowny mówił o ugrupowaniu "opartym na kłamstwie, agresji i nienawiści do tego, co autentycznie ludzkie". Osoby nieheteronormatywne wysłał zaś na terapię.

Ataki na środowisko LGBT, będące swoistą odpowiedzią na wyjątkowo agresywną kampanię prezydencką, w trakcie której wskazywano, że osoby nieheteronormatywne zagrażają tzw. tradycyjnemu modelowi rodziny, są obecnie niemal codziennością. W budowaniu niechęci do nowego wroga, którego w wyścigu po Pałac Prezydencki odnaleźli rządzący, pomagają z pewnością prorządowe media, na czele z TVP. Nie inaczej rzecz przedstawia się w mediach ojca Tadeusza Rydzyka.

ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkamiZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkamiCzytaj dalej

Gość Radia Maryja: "Jeśli ktoś ma krew na rękach, to właśnie twórcy tej ideologii"

Gościem sobotnich "Aktualności dnia" w Radiu Maryja był ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, należącej do założonej przez Rydzyka Fundacji Lux Veritatis. – Ideologia LGBT jest zupełnie irracjonalna, stąd jedyną jej napędową siłą na pewno nie jest idea, ale agresja. Siłą napędową jest bezkarność. Z naszej strony nie pojawia się żaden realny opór, nie pojawiają się żadne restrykcje, żadne sankcje. Jeżeli jest taka bezkarność, to siłą rzeczy nasuwa się chęć próbowania, do jakich granic można się posunąć. [...] Zaczęło się od ulic, od symboli religijnych na zewnątrz kościoła, a w tej chwili jest wejście na teren kościoła. Pytanie, do jakiego momentu może sięgać ta bezkarność – wskazywał duchowny.

W programie „Pytanie na śniadanie” klamka ostatecznie zapadła? Tajemniczy wpis prowadzącej może potwierdzać rewolucjęW programie „Pytanie na śniadanie” klamka ostatecznie zapadła? Tajemniczy wpis prowadzącej może potwierdzać rewolucjęCzytaj dalej

W trakcie swojego wywodu ksiądz Bortkiewicz sprawnie mieszał dwa często wiązane za sobą pojęcia, a zatem LGBT oraz gender. – Jeśli ktoś ma krew na rękach, to właśnie twórcy tej ideologii. Przestańmy zakłamywać rzeczywistość, przestańmy mówić, że jest to ugrupowanie dyskryminowane, które doświadcza braku tolerancji. To jest ugrupowanie agresywne, oparte na kłamstwie, na agresji i nienawiści do tego, co jest, nawet nie tylko chrześcijańskie, co autentycznie ludzkie – przekonywał często goszczący w mediach ojca dyrektora kapłan. Przed kilkoma dniami duchowny mówił m.in. o szkodliwości tzw. piątki dla zwierząt (screen z jego wystąpienia widoczny jest powyżej).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Nie można przestać ich jeść, kotlety schabowe z cudownym farszem polecają się na obiad
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Co więcej, ksiądz w przedziwny sposób wplata gender w zupełnie niezwiązane z terminem zagadnienia. Dla przykładu, zdaniem ks. prof. Bortkiewicza "iluzja, szamaństwo, wróżbiarstwo, zaklinanie, genderyzm, ideologie nigdy w niczym człowiekowi nie pomogły". W dalszej części etyk wysyłał osoby nieheteronormatywne na terapię, jednocześnie współczując im ich rzekomego nieszczęścia.

– Jedyną kategorią, jaką można w realny i prawdziwy sposób odnieść do tych osób [LGBT - red.], to jest to kategoria nieszczęścia, cierpienia, które jest cierpieniem zawinionym, i które wymagałoby pomocy terapeutycznej. Terapia zakłada pewną diagnozę, rozpoznanie rzeczywistości, a więc prawdziwość stanu faktycznego […]. Jeżeli próbujemy zaklinać rzeczywistość – kończy się to fikcją. Jest to rzeczywistość iluzoryczna, która nie ma mocy sprawczej, żeby faktycznie pomóc człowiekowi – zapewniał wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Afera po programie Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytykiCzytaj dalej

źródło: Radiomaryja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja ruszyła na łowy. Masowe kontrole na polskich ulicach
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo