Ekspert Radia Maryja przekonywał, że zwłoka w publikacji wyroku TK kosztowała życie kolejną setkę dzieci.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Grudnia 2020

"Ekspert" Radia Maryja odpłynął? Zadziwiające twierdzenia ws. aborcji u Tadeusza Rydzyka

Ekspert Radia Maryja przekonywał, że zwłoka w publikacji wyroku TK kosztowała życie kolejną setkę dzieci. "Te dzieci obciążają ustawodawcę, który uchyla się od opublikowania wyroku", przekonuje Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

  • 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją
  • Wobec trwających protestów rządzący nadal nie zdecydowali się jednak na publikację wyroku TK
  • Ekspert Radia Maryja przekonuje, że zwłoka kosztowała już życie setkę dzieci

Ze względu na manifestacje Strajku Kobiet, które trwają nieprzerwanie od momentu orzeczenia Trybunału Julii Przyłębskiej zaostrzającego przepisy aborcyjne, rząd do tej pory nie zdecydował się na opublikowanie wyroku.

Zamieszczone wczoraj oficjalne stanowisko rządzących głosi, że orzeczenie "powinno zostać opublikowane niezwłocznie po ogłoszeniu przez TK uzasadnienia" (więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Do komunikatu przedstawicieli władzy na antenie Radia Maryja odniósł się ekspert rozgłośni Wojciech Zięba. To jest próba nieudolnego tłumaczenia zwłoki publikacji wyroku, ponieważ rząd, zgodnie z art. 190 ust. 2 konstytucji, powinien opublikować wyrok Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw niezwłocznie po jego ogłoszeniu, przekonuje.

Rossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćRossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćCzytaj dalej

Ekspert Radia Maryja: "Te dzieci obciążają ustawodawcę"

Zięba zwraca uwagę, że sprawa powinna mieć charakter absolutnie priorytetowy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Zwłoka w publikacji tego wyroku Trybunału Konstytucyjnego spowodowała już w tej chwili zabicie kolejnych ok. 100 dzieci w ciągu miesiąca , wskazuje, cytowany przez stronę Radia Maryja.

Mówiąc o ogromnym bólu, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przekonywał, że wspomniane dzieci "obciążają ustawodawcę, który uchyla się od opublikowania wyroku".

Fantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieFantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieCzytaj dalej

"Prezydent w dalszym ciągu chce definiować dzieci"

W "Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Zięba odniósł się ponadto do propozycji Andrzeja Dudy, który chcąc uspokoić społeczne niepokoje, złożył do Sejmu projekt, za sprawą którego miałoby przywrócić prawo do aborcji w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych.

Zdaniem eksperta rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka jest to "propozycja zupełnie niezrozumiała i chybiona". Zięba zwrócił uwagę, że nie zaakceptują jej oba obozy: zarówno Kościół katolicki, jak i postulująca o aborcję na życzenie środowiska lewicowe. Projekt nie zadowala zatem nikogo.

Prezydent w dalszym ciągu chce definiować dzieci […] i te, które nie mają szans na przeżycie, pozwalać zabijać, przekonywał rozmówca Radia Maryja.

I dodaje: To jest niezmiernie bolesne w kontekście wszystkich wypowiedzi prezydenta, który wielokrotnie podkreślał, że aborcja eugeniczna jest zwykłym zabójstwem człowieka.

źródło: radiomaryja.pl

Nawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciNawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: