Rada Ministrów przedłuża zakaz lotów. (Zd. Il) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (Zd. Il) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Maja 2020

Co dalej z zakazem ruchu lotniczego? Najnowsze doniesienia, wielu będzie wściekłych

Rada Ministrów przygotowała najnowszy projekt rozporządzenia w sprawie zakazu ruchu lotniczego. Jest to jedna z najistotniejszych kwestii dla Polek i Polaków, którzy liczą na szybkie wznowienie połączeń samolotowych. Sprawdzamy, jakie ustalenia podjął rząd w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w wyniku obowiązującego w naszym kraju stanu epidemii rząd zdecydował o zakazie lotów, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Aktualnie obowiązujące przepisy przygotowane przez Radę Ministrów 8 maja 2020 r. mówiły o wstrzymaniu ruchu lotniczego do dnia 23 maja. W związku ze zbliżającym się terminem utracenia ich ważności podano najnowsze informacje w tej sprawie.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Rada Ministrów przedłuża zakaz w ruchu lotniczym

Jak informuje portal interia.pl, resort infrastruktury przygotował projekt rozporządzenia, w którym zarządzono o konieczności przedłużenia tego ograniczenia. "Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych", czytamy w projekcie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Ile zarabiają Polacy? Znamy już "granicę bogactwa", GUS podaje konkretną kwotę

Najnowsze rozwiązania Rady Ministrów zostały skierowane do podpisu premiera Mateusza Morawieckiego. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 24 maja.

Wyjątkami zakazu ruchu lotniczego objęte zostały między innymi loty na zlecenie Prezesa Rady Ministrów lub osoby fizycznej bądź prawnej posiadającej do 15 miejsc pasażerskich. Uwzględniono również loty czarterowe na zlecenie obcych państw, które będą chciały umożliwić powrót do kraju swoim obywatelom.

  1. Wszystkie wydatki Ministerstwa Zdrowia ujawnione. Ogromna suma wydana w czasie pandemii
  2. Zerwany dach zabił mu żonę i córki. Po miesiącach on i rodzina przerywają milczenie
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Nic lepszego dziś już nie zobaczysz. Genialny film z Polski podbija internet

Źródło: interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News