Rada Etyki Mediów wydała druzgocącą opinię o Wiadomościach TVP.. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Lipca 2020

Zaskakująca opinia Rada Etyki Mediów. Wiadomości "TVP" skrytykowane w kontekście propagandy, niespodziewane

Rada Etyki Mediów zaopiniowała Wiadomości TVP. Ostry komentarz ekspertów nie pozostawia złudzeń. Telewizja Polska może łamać zasadę niezależności mediów. Skarga złożona przez jednego z widzów publicznej stacji została rozpatrzona przez Andrzeja Krajewskiego.

TVP nie od dziś otrzymuje poważne zarzuty w sprawie rzekomej nierzetelności. Oburzeni oglądający uważają, że Telewizja Polska jawnie wspiera Andrzeja Dudę. Wobec działań stacji padła kolejna skarga skierowana do Rady Etyki Mediów. Okazuje się, że niepokojących sytuacji, jakie mogą mieć miejsce na antenie TVP, było o wiele więcej.

Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"Czytaj dalej

Rada Etyki Mediów o Wiadomościach TVP: "są wyłącznie narzędziem propagandy PiS"

Andrzej Krajewski będący przedstawicielem Rady Etyki Mediów wskazuje, że ostatnie materiały emitowane w głównych wydaniach Wiadomości TVP mogą stanowić agitację na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy. "»Wiadomości« TVP1 w prezydenckiej kampanii wyborczej są wyłącznie narzędziem propagandy PiS nakierowanej na promocję Andrzeja Dudy i zohydzanie jego przeciwnika. Świadczą o tym same tytuły materiałów »Wiadomości«" - czytamy w oświadczeniu REM przytoczonym przez Onet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Samolot rozbił się na drodze, porażająca wiadomość ze świata. Jego zawartość wywołuje zdumienie

Rada Etyki Mediów nie pozostawiła suchej nitki na Wiadomościach TVP. Jako przykład manipulacji przedstawili oni paski, jakie ukazywane są widzom medium. "Solidarność: głosujcie na prezydenta Dudę", "Plan Dudy: szybki rozwój Polski", "Trzaskowski pozwoli ograbić Polaków?" czy też "Mamy dość hipokryzji Trzaskowskiego" to zaledwie część zwrotów, stanowiących naruszenie zasady niezależności mediów. Andrzej Krajewski w odpowiedzi na wniosek oburzonego widza przypomniał, że nie może ukarać Telewizji Polskiej za transmitowane treści. Wyjaśnił, że organem do tego upoważnionych jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Przedstawiciel REM, mimo to oficjalnie poparł wniosek obywatela.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 24 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Wybory 2020. Wstrząsające nagranie obiegło całą Polskę. Na jaw wychodzą nowe fakty
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: [Onet]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News