Państwowa spółka ostrzega przed oszustami. Mogliście zapłacić fałszywe rachunki
Rachunki za prąd, które niespodziewanie dotarły do klientów Taurona w wiadomości SMS, są fałszywe. Firma wydała specjalne oświadczenie w sprawie. W ataku oszustów możemy stracić bardzo wrażliwe dane.
Rachunki za prąd oraz wszelkie informacje na ich temat firma Tauron przekazuje klientom drogą listowną. Na uregulowanie płatności, z którą zalega dana osoba, przyznawane jest jest 14 dni. Do części klientów w ostatnim czasie miały jednak dotrzeć wiadomości SMS lub e-mail, w których wyznaczono 24-godzinny termin. Jak przekazali przedstawiciele Taurona, są to komunikaty rozsyłane przez oszustów.
- UWAGA, otrzymaliśmy informację, że ktoś podszywając się pod naszą firmę rozsyła fałszywe SMS-y z zawiadomieniem o planowanym wyłączeniu zasilania i konieczności zapłaty niewielkiej sumy. W wiadomości znajduje się link, w który prosimy nie klikać! W ten sposób może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie lub można paść ofiarą kradzieży danych osobowych jak i cyberprzestępcy mogą włamać się na konto bankowe - przekazali przedstawiciele firmy.
Rachunki, które docierają do klientów, mogą być fałszywe
Dalej reprezentanci Taurona wyjaśnili, co zrobić, jeśli niestety zdążyliśmy wejść w rzeczony link.
- Jeżeli kliknąłeś i podałeś dane logowania do banku, poinformuj o tym bank i zmień hasło logując się na zaufaną stronę banku. Jeśli masz wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, prosimy o kontakt z infolinią: 32 606-0-606, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-20:00. Prosimy zachować ostrożność, dziękujemy! - zaapelowano.
DZISIAJ GRZEJE: 1. Problemy z lotami z Włoch. Samoloty z Rzymu i Mediolanu do Warszawy nie wyleciały
2. Dla niektórych 600, a dla innych 200 plus. Prezydent podpisał ustawę w sprawie zapowiadanych dotacji
Odebranie fałszywych informacji warto zgłaszać samemu Tauronowi. Dobrą reakcją jest także skontakowanie się z zajmującymi się podobnymi przestępstwami służbami. W ten sposób możemy bowiem ochronić przed oszustwem innych klientów firmy.
ZOBACZ TAKŻE:
- Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
- Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy
- Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
- Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
- Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
- Koronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na Bałkanach
Źródło: Komputer Świat