Rachunek za rybę nad morzem może powalić na kolana w tegorocznym sezonie letnim.. (zdj. il.) PeakpxŹródło: (zdj. il.) Peakpx
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Czerwca 2020

Widzieliście już rachunek za rybę nad Bałtykiem? Nieludzka cena za małe danie jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej

Rachunek za rybę nad morzem może powalić na kolana w tegorocznym sezonie letnim. Wiele wskazuje na to, że za obiad w nadmorskiej restauracji trzeba będzie zapłacić naprawdę dużo. Ma to głównie związek z kryzysem wywołanym pandemią, ale nie tylko. Ponadto w tym roku sezon wakacyjny rozpoczął się nieco później niż zwykle. Z tego względu pracownicy branży turystycznej i restauratorzy chcą się trochę odbić i zarobić.

- 100 zł za obiad z rybą w Niechorzu, niemal 200 zł w Juracie - donoszą czytelnicy WP, przysyłając redakcji swoje paragony z restauracji popularnych nadmorskich kurortów. Niektóre rachunki przyprawiają o zawrót głowy. Warto dodać, że niekiedy podobnie wysokie ceny dotyczą małego kawałka ryby w towarzystwie frytek i garstki surówki.

Polska aktorka obraźliwie i kontrowersyjnie do Andrzeja Dudy. Puściły jej nerwy, bo boi się, że jest do Polska aktorka obraźliwie i kontrowersyjnie do Andrzeja Dudy. Puściły jej nerwy, bo boi się, że jest do "odstrzału"Czytaj dalej

Rachunek za rybę nad morzem w tegorocznym sezonie powala na kolana. "Ceny oszalały!"

O sytuacji związanej z kosmicznie wysokimi cenami w popularnych nadmorskich kurortach informuje WP. Tak drogo jeszcze nie było, a prognozy ekspertów i słowa restauratorów nie napawają optymizmem, bowiem sytuacja prędko nie ulegnie zmianie. Co więcej, ma być nawet coraz gorzej.

W jednej z restauracji, do której dotarli dziennikarze WP, usłyszeli, iż to normalne, że w obecnej sytuacji trudnych czasów pandemii, ryby drożeją (jak zresztą wszystko) i niestety trudno spodziewać się, żeby było taniej. - Będzie coraz drożej - przyznają pracownicy restauracji.

Ceny za ryby drożeją także z innego, istotnego powodu - jest ich po prostu coraz mniej i łowi się też zagrożone gatunki. - To, że jakieś zakazy połowów są przestrzegane, to w dużej mierze fikcja. Dostawy trafiają do nas z ikrą, a to znaczy, że mnóstwo ryb się po prostu nie urodzi - usłyszeli dziennikarze WP anonimowo od pracownika przetwórni. - Na Bałtyku to jest już w ogóle dramat. Ryby są tak chude, że często jest to właściwie już tylko skóra i ości - dodaje pracownik przetwórni. To wszystko ma swoje przełożenie pna ceny, ponieważ ryby powoli stają się produktem niemal luksusowym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał
2. 90 osób nie żyje. Tragiczne wiadomości z Polski, łzy napływają do oczu

O jak bardzo kosmicznych cenach mowa? "Ceny oszalały" - pisze na dziejesie.wp.pl pan Robert, który był ostatnio na wczasach w Juracie. Mężczyzna wysłał portalowi zdjęcie rachunku za swój obiad w jednej w nadmorskich restauracji. Za posiłek dla dwóch osób z rybami i dodatkami zapłacił niemal 200 zł (w tym 33 zł to koszt piwa i drinka).

Inny przykład to obiad kolejnego czytelnika WP, pana Pawła, który za dwuosobowy zestaw obiadowy zapłacił niemal 100 zł, z czego najwięcej kosztowała sama ryba: odpowiednio 30 i 42 zł (w zależności od wagi i odmiany dorsza). - Zdaję sobie sprawę z tego, że restauracja chce zarabiać, a ceny nad morzem nie należą do niskich. Jednak 100 zł za kawałek rybki to przesada. Można tylko pokręcić głową - przyznał z żalem pan Paweł, który skontaktował się z WP przez platformę #dziejesie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przygotowuje prezent dla tysięcy matek. Będą miały prawo do wysokiego świadczenia
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Wesele skończyło się ogniskiem koronawirusa. Sytuacja jest trudna, a będzie tylko gorzej

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News