Rachunek dla przedsiębiorców sięga nawet kilkuset złotych.. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Lipca 2020

Tysiące Polek i Polaków otrzymało druzgocące rachunki. "Myślałem, że oszczędzę czas i pieniądze"

Rachunek dla przedsiębiorców wywołuje niemałe oburzenie. Nawet kilkaset złotych mogą zapłacić ci, którzy prowadzą własne przedsiębiorstwa. Wszystko za sprawą kryzysy epidemiologicznego oraz gospodarczego. Kwoty ponoszone przez pracodawców zwalają z nóg.

- Myślałem, że pracując z domu, zaoszczędzę czas i pieniądze. Oszczędności jednak szybko się rozpłynęły - wskazuje rozmówca Wirtualnej Polski. Wielu pracodawców było przekonanych, że za pomocą pracy zdalnej uda się uniknąć wysokich opłat za prąd, wodę czy też media. Ujawnione rozliczenia wskazują, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Porażające rachunki zostały przedstawione redaktorom Wirtualnej Polski. 

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Rachunek za prąd w okres pracy zdalnej powala

Wirtualna Polska przeprowadziła ważną rozmowę z przedsiębiorcami, którzy wykazali, jakie kwoty zostały przeznaczone na rachunki podczas pracy zdalnej. Anonimowy czytelnik medium przesłał zdjęcie jednej faktury. Rozliczenie za okres pracy zdalnej wyniosło aż 579 złotych. - Szczerze mówiąc, przeżyłem szok, gdy przyszło rozliczenie. Okazało się, że za czas spędzony na pracy zdalnej muszę dopłacić 579,98 zł. Myślałem, że pracując z domu zaoszczędzę czas i pieniądze. Oszczędności jednak szybko się rozpłynęły - opowiada pan Łukasz w rozmowie z WP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

 - Od 13 marca jestem na pracy zdalnej i rachunki za energię elektryczną wzrosły dokładnie o 100 proc. Ostatnia majowa faktura to 631 zł w sytuacji, gdy poprzednie dwie faktury z miesiąca stycznia i marca opiewały łącznie na kwotę 492 zł - deklaruje inny rozmówca dla WP. Z przedstawionych historii wynika, że tak zwany "home office" wcale nie pozwala na oszczędności. Zawiedzeni pracodawcy będą musieli wyłożyć niemałe pieniądze na opłacenie rachunków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: [Wirtualna Polska]