Pytanie na Śniadanie. Screen z programu Pytanie na Śniadanie
Źródło: Screen z programu Pytanie na Śniadanie
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Lutego 2020

Pytanie na Śniadanie zaliczyło wpadkę gorszą od DDTVN. "Nie mieści mi się w głowie"

Pytanie na Śniadanie w ostatnich miesiącach cieszyło się lepszą reputacją niż konkurencyjne Dzień Dobry TVN. Nie licząc zaskakującej decyzji produkcji o zatrudnieniu w roli prowadzącego Jarosława Jakimowicza, śniadaniówka nie pojawiała się w mediach w kontekście skandali. Do ostatniego odcinka.

Do studia zaproszono osoby, mające za sobą doświadczenia z nadużywaniem alkoholu. Dobór gości okazał się średnio trafiony ponieważ wśród trzeźwych alkoholików znalazł się Jacek Bilczyński. Trener personalny do tej pory kilkukrotnie występował w programie, jako ekspert w sprawach związanych z coachingiem.

Ksiądz wywleka Kaczyńskiemu sprawy z młodości. Mocne słowaKsiądz wywleka Kaczyńskiemu sprawy z młodości. Mocne słowaCzytaj dalej

Pytanie na Śniadanie zrobiło z coacha alkoholika

Przyjmując ostatnie zaproszenie był przekonany, że tematem programu będzie abstynencja, rozumiana jako nowy, zdrowy trend. Prowadzący mieli zgoła inny plan. Niespodziewanie zapytali o jego drogę wychodzenia z alkoholizmu.

- Nie, nie, przyszedłem porozmawiać o alkoholu, zostałem w tym celu zaproszony. Natomiast ja nie jestem osobą, która miała problem z alkoholem, broń Boże! Więc nie wiem skąd ten pomysł - tłumaczył Bilczyński.

Prowadzący kontynuowali rozmowę z pozostałą dwójką mężczyzn, ale zaniepokojony coach poczuł się zmuszony, aby jeszcze raz wyjaśnić sytuację.

- Pozwolę sobie dodać, ponieważ widzę, że moje miejsce jest tu trochę inne... Zostałem tu zaproszony po to, by powiedzieć, jak alkohol wpływa na organizm i jak zapatrują się na to osoby, które chcą zmienić swój styl życia - powiedział.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Ciężarówka wywróciła się na rondzie. W naczepie było 180 prosiaków

Po programie Bliczyński nagrał wideo, w którym jeszcze raz odniósł się do sytuacji. Stwierdził, że "nie mieści mu się w głowie" jak mogło do niej dojść.

- Zostałem zaproszony do tematu "Rezygnacja z alkoholu to nowy trend zdrowego trybu życia". Jak mnie zapewniano, miałem wypowiadać się na temat miejsca alkoholu w zdrowym trybu życia oraz wpływu alkoholu na zdrowie i organizm. Możecie sobie wyobrazić, jakie było moje zdziwienie, kiedy siedząc na sofie w trakcie nagrania, okazało się, że rozmawiamy o uzależnieniu od alkoholu i panowie, którzy siedzieli obok, właśnie z takim problemem się borykali. Zostałem przedstawiony jako osoba zdeklarowana, która nie pije alkoholu, co oczywiście nie jest prawdą, ponieważ nigdy takowej deklaracji nie składałem - mówił.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Polacy już skaczą w Rasnovie. Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo

2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów