Puma. Zdj. ilustracyjne/Pikist/Unknown AuthorŹródło: Zdj. ilustracyjne/Pikist/Unknown Author
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 24 Lipca 2020

To już pewne. Nubia nie trafi do zoo w Poznaniu

Władze Poznania potwierdzają swoje zamiary co do Nubii. Wszystko wskazuje na to, że właściciel pumy dopiął swego.

Poznański Ogród Zoologiczny nie będzie naciskał na pozyskanie pumy Nubii. Taką informację przekazały władze Poznania. Oznacza to, że po zakończeniu 30-dniowej kwarantanny w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, puma nie zostanie zabrana na drugi koniec Polski.

Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćPoważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Puma Nubia nie trafi do Poznania

Jak podaje portal eksa.pl, puma Nubia, o której w ostatnim czasie wiele możemy przeczytać w mediach, nie trafi do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Swojego zadowolenia z tej decyzji nie krył Kamil Stanek, właściciel zwierzęcia. „To wielki krok dla nas. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli. Jestem bliżej celu! Bądźcie z nami” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych mężczyzna. Swoje zdanie władze Poznania opublikowały w specjalnym komunikacie. „Miasto nie widzi przeszkód, by prawa własności przeszły na zoo w Chorzowie, które również jest ustawowo uprawnione do utrzymywania tego rodzaju zwierząt” – czytamy w komunikacie.

Poseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęciePoseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęcieCzytaj dalej

Co dalej z pumą?

W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać: „Zajmowanie stanowiska, czy decyzja sądu była właściwa, czy może oswojone zwierzę powinno jednak wrócić do właściciela, nie jest kompetencją władz Poznania ani też urzędników. Tę kwestię należy pozostawić ocenie sądu” – czytam w komunikacie. Przypomnijmy, iż puma Nubia kilka tygodni temu miała być zabrana właścicielowi, który w myśl wyroku sądu posiada ją nielegalnie. W Polsce takie zwierzęta uznawane są za niebezpieczne, osoby prywatne nie mogą ich posiadać. Kamil Stanek postanowił uciec z dzikim kotem do lasu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Prawo jazdy już zbędne, przełomowa decyzja Sejmu. Pojedziesz bez dokumentu
 

Po długich poszukiwaniach służby znalazły mężczyznę i pumę i przekazały Nubię do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Sprawa stała się niezwykle głośna w sieci. Internauci zebrali 50 tysięcy złotych na pomoc prawną dla właściciela. 

Źródło: [eska.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dantejskie sceny na pokładzie samolotu. Nie mieli wyboru. Świat zobaczył nagranie