Otruwane psy. https://www.maxpixels.net/Foot-Animal-Paw-Small-Dog-4387778
Źródło: https://www.maxpixels.net/Foot-Animal-Paw-Small-Dog-4387778
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Stycznia 2020

Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

Psy z warszawskiej Pragi stały się celem człowieka, który rozrzuca nafaszerowane trucizną jedzenie. Zarażone zwierzęta konają w męczarniach.

Nieznany sprawca początkowo rozrzucał szkodliwe dla psów chemikalia na Pradze-Południe. Jak informował "Super Express", kilkoro psów trafiło do gabinetów weterynaryjnych z objawami ciężkiego zatrucia. Nie wszystkie czworonogi udało się uratować.

Objawy otrutych psów były takie same. Początkowo występowały drgawki, biegunka oraz wymioty. Następnie następował toksyczny wstrząs. Zdaniem "SE" zwierzęta konały w męczarniach.

Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. "Dzieci niezagnieżdżone"Czytaj dalej

Psy są celowo otruwane

Wszystko wskazuje na to, ze tym razem sprawca rozpoczął swoje działania na Pradze-Północ. Trutki zostały porozrzucane m.in w parku przy ul. Kawęczyńskiej. Zatruciu uległo już kilka psów. Ich stan jest ciężki.

– Moja sunia od kilku dni wymiotuje, ma ostrą biegunkę. Nie wiem, co z nią będzie – powiedziała w rozmowie z dziennikiem jedna z właścicielek zatrutych czworonogów. Pies koleżanki kobiety ma być w jeszcze gorszym stanie. Po spacerze zwierze miało wydalać z siebie ogromne ilości krwi.

Jak dotąd nie ustalono, kto stoi za rozrzucanymi po mieście trutkami, ofiarami których padają zwierzęta. Weterynarze apelują do właścicieli psów, by ci nie puszczali zwierząt luzem i w miarę możliwości nakładali im kagańce. W przypadku podejrzanych zachowań zwierząt po spacerzy, należe niezwłocznie zawieźć je do weterynarza.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko

3. Była posłanka PiS się wygadała. Partia może być na nią zła

4. 20 lat przepracowała w Polskim Radio i Trójce. Nie żyje dziennikarka, Maja Borkowska

5. Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 zł

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka